neděle 19. listopadu 2017 Alžběta

Cesena s Pudilem padla potřetí v řadě, zůstává poslední

aktualizováno 26. 2. 2012 23:29

Řím - Souboj dvou českých fotbalových reprezentantů v italské lize vyzněl pro Kamila Vacka. Bývalý Sparťan nastoupil v základní sestavě Chieva, které doma zdolalo 1:0 Cesenu, za niž také od první minuty hrál Daniel Pudil. Ztracenou formu nenalezl ani ve 25. kole Serie A Inter Milán a po prohře 0:1 s Neapolí už čeká na výhru celkem osm zápasů.

Ilustrační foto

Cesena prohrála páté z posledních šesti utkání a zůstává beznadějně poslední. Oba čeští hráči dostali žlutou kartu, Vacek v polovině prvního poločasu a Pudil dvacet minut po přestávce. Jediný gól zápasu vstřelil v 78. minutě Moscardelli.

V duelu osmifinalistů Ligy mistrů potvrdila Neapol aktuální formu a porazila Inter Milán 1:0. Jediný gól zápasu vstřelil o tyč Ezequiel Lavezzi a navázal na dva zásahy z úterního utkání do sítě Chelsea (3:1). Těsný náskok udržel jihoitalský tým i přes vyloučení obránce Salvatoreho Aroniky 11 minut před koncem.

Hvězda Ceseny Adrian Mutu

Tým Claudia Ranieriho celkově nevyhrál už osmý zápas po sobě, z nichž hned v sedmi prohrál. Bídnou sérii Interu nastartoval také zápas v Neapoli, lednová porážka 0:2 ve čtvrtfinále Italského poháru.

Lazio po debaklu 1:5 v Palermu a dvou porážkách s Atlétikem Madrid v Evropské lize konečně dokázalo zvítězit. Římskému klubu k tomu v duelu s Fiorentinou stačil gól Miroslava Kloseho. O velké překvapení se postarala Atalanta Bergamo, která doma deklasovala pátý AS Řím 4:1.Pět branek padlo také v Sieně, která stejným poměrem deklasovala Palermo a udržela si proto sedmnáctou pozici.