pátek 18. srpna 2017 Helena

Plzeň s Duklou jen remizovala, Budějovice si připsaly důležitou výhru

aktualizováno 26. 2. 2012 19:50

Praha - Fotbalisté Plzně v utkání 18. kola první ligy remizovali doma s Duklou Praha 1:1. Obhájce titulu tak naplno nevyužil pátečního zaváhání vedoucí Sparty, na kterou ze třetího místa ztrácí devět bodů a v příštím kole se představí na její půdě. Navíc se Plzeň nechala bodově dostihnout čtvrtou Mladou Boleslaví. Ta přehrála poslední Žižkov 2:1. Pražané poosmé za sebou v nejvyšší soutěži prohráli a ztrácejí na nesestupové příčky čtyři body. České Budějovice vyhrály čtvrté prvoligové domácí utkání v řadě, když dnes porazili 3:1 Bohemians 1905. Jihočeši, za něž poprvé před domácím publikem nastoupil stoper Tomáš Řepka, tak získali důležité body v boji o záchranu.

Viktorie Žižkov - Mladá Boleslav

Žižkov doma nestačil na Mladou Boleslav

Domácí hráči ligového nováčka vstoupili do utkání výborně a už v první minutě se ujali vedení. Po levé straně utekl Bálek, přihrál volnému Sivričovi a ten z úhlu prostřelil brankáře Millera. Chorvatský ofenzivní hráč si připsal premiérovou branku v sezoně. V 9. minutě se dostali ke slovu hosté, ale Chramostovu přízemní střelu zneškodnil brankář Ticháček. Aktivnější ale byli Pražané a podnikali rychlé průniky, na levé straně několikrát zahrozil aktivní Milosavljev.

Nepřesnosti ve finální fázi však stály Žižkov pojišťovací branku a Boleslavi se podařilo z posledního útoku prvního poločasu vyrovnat. Dlouhý míč do pokutového území se odrazil ke Ščukovi a bosenský záložník akci zakončil tvrdou střelou.

Fotbalisté Viktorie Žižkov

Po přestávce měly slibné šance oba celky. V 65. minutě běžel sám na domácí branku Chramosta, ale nepřesnou střelou pouze nechal vyniknout gólmana Ticháčka. Za okamžik se dostal na druhé straně ještě do lepší pozice Sivrič, ale těsně přestřelil. V 70. minutě se už ale dostala Boleslav do vedení po minele Bartla, který nechtěně přihrál volnému Kúdelovi a záložník nadvakrát propálil domácí obranu. V závěru mohl Žižkov vyrovnat, ale Kotyzův centr minul v dobré pozici Bálek.

Viktoria Žižkov - FK Mladá Boleslav 1:2 (1:1)

Branky: 1. Sivrič - 45. Ščuk, 70. Kúdela. Rozhodčí: Příhoda - Peřina, Pilný. ŽK: Sloboda, Hílek, Valenta, Bartl - Ščuk, Dimitrovski. Diváci: 1 856.

Ohlasy trenérů:

Miroslav Koubek (Mladá Boleslav): "Museli jsme to být my, kdo dobývá a že bychom s tím neměli problémy, to říct nemůžu. Cenný je poznatek, že my, o kterých se říká, že máme s takovýmito zápasy problémy, jsme to dokázali dneska urvat."

Roman Nádvorník (Žižkov): "Na to, jak nás všichni odepisovali, tak jsme předvedli velice dobrý výkon a myslím si, že se s námi ještě musí počítat."

České Budějovice vyhrály doma čtvrtý zápas

Největší posila českobudějovického týmu Tomáš Řepka přilákala vyšší návštěvu než obvykle, ale řada fanoušků patrně zůstala doma kvůli chladnému počasí. To začalo naplno řádit ve 3. minutě, kdy se spustila silná sněhová přeháňka. Ta jako by svědčila domácímu týmu. Právě se změnou počasí Jihočeši poprvé udeřili. Rýdel posunul míč na rozběhnutého Klesu, ten se prohnal kolem tápajícího Jindřiška a překonal Sňozíka.

Sudí musel ve 12. minutě zápas na moment přerušit, aby pořadatelé očistili už v té době neviditelné čáry. Navíc se začalo hrát s oranžovým míčem, bílý se na zasněžené ploše téměř ztrácel. Bohemians v první části nepůsobili výrazně horším dojmem, ale nedokázali proměňovat šance. Zato domácí udeřili podruhé. Na levé straně se výborně uvolnil Sandro, poslal po zemi střílený centr, na který si na první tyč naběhl Ondrášek a vstřelil svůj osmý gól v sezoně.

O svém vítězství domácí definitivně rozhodli ve druhém poločase. V 77. minutě z levé strany odcentroval Sandro a Klesa hlavou překonal Sňozíka podruhé v utkání. Vyhnal sice v 88. minutě snížil, ale Bohemians i tak prohráli šestý zápas v řadě.

Dynamo České Budějovice - Bohemians 1905 3:1 (2:0)

Branky: 3. a 77. Klesa, 24. Ondrášek - 88. Vyhnal. Rozhodčí: Drábek - Santarius, Slavík. ŽK: Machovec, Klesa, Němec - Borek, Moravec, Lukáš, Šumský. Diváci: 3 682.

Ohlasy trenérů

František Cipro (České Budějovice): "I kdyby Bohemka snížila, jsem přesvědčený o tom, že bychom ten zápas vyhráli. Ale bylo by to mnohem náročnější."

Pavel Medynský (Bohemians) k neproměněné penaltě Martina Nešpora: "Na to náš interní disciplinární řád pomýšlí. Pokud někdo chce sám kopat penaltu a pak ji nepromění, musí počítat se sankcí."

Remíza Plzně s Duklou - Chyba brankáře Čecha a nepovedená Sklenářova premiéra

Dukle chyběl potrestaný útočník Lietava, nejlepší střelec týmu, místo kterého nastoupil v základní sestavě Sklenář, který měl dosud v první lize odehranou jedinou minutu. Na premiéru v základu ale nebude vzpomínat v dobrém.

Brankář Dukly Filip Rada inkasuje gól z penalty

Domácí začali aktivně a vytvořili si převahu, ovšem bez přesnějšího zakončení. Skóre se měnilo až ve 30. minutě. Při centru z přímého kopu do vápna Dukly stáhl smolař utkání Sklenář naskakujícího Daridu a rozhodčí nařídil penaltu. S ní si Horváth poradil. Jenže pak Dukla vysunula presink a plzeňské zatlačila. Trest pro Viktorii přišel po změně stran. Malý se 20 metrů od branky uvolnil a svou skákavou střelou překvapil brankáře Čecha, který lehký míč nezachytil.

Po srovnání se nejproduktivnější tým ligy probudil a vytvořil si drtivou převahu, kterou ještě umocnilo vyloučení Sklenáře. Ten za stažení soupeře dostal druhou žlutou kartu. Jenže Bakoš, Ďuriš ani Darida se svými pokusy neuspěli, neujaly se ani Čišovského nůžky. V závěru měl další velkou šanci Bakoš, ale z úhlu přestřelil a Rajtoralovu nebezpečnou střelu zastavil nechtěně spoluhráč Čišovský. A Rada vychytal také v jasné šanci Ševinského.

Viktoria Plzeň - Dukla Praha 1:1 (1:0)

Branky: 30. Horváth z pen. - 51. Malý. Rozhodčí: Kocourek - Gallo, Marek. ŽK: Podrazký, Sklenář, Švejdík, Gedeon - Ševinský, Ďuriš. ČK: 62. Sklenář. Diváci: 6 441.

Pavel Vrba (Plzeň): "Ty dva ztracené body nás moc mrzí a myslím, že nás to bude po čase mrzet ještě více. Mohli jsme využít zaváhání Sparty, ale takhle mezi námi zůstává stále devět bodů, což je moc... Všechno rozhodne příští zápas na Spartě. Pokud uspějeme, budeme ještě ve hře, ale tahle ztráta může mít velký vliv."

Luboš Kozel: "Po průběhu zápasu je to zlatý bod... Hráli jsme s nejofenzivnějším týmem ligy, proto jsme začali defenzivněji a čekali jsme, až jim začnou docházet síly. Dali jsme laciný gól, ale pak přišlo zbytečné vyloučení. Pak to z naší strany už byla jen úporná obrana. I díky velmi dobrému výkonu brankáře Rady jsme to ale ustáli."