úterý 12. prosince 2017 Simona

City zdolalo Aston Villu 1:0, West Bromwich rozstřílel Wolves

aktualizováno 12. 2. 2012 19:13

Londýn - Fotbalisté Manchesteru City vyhráli na hřišti Aston Villy 1:0 a uhájili dvoubodové vedení v čele anglické ligy před městskými rivaly United. Výhru zařídil obránce Joleon Lescott, bývalý hráč a dlouholetý příznivce birminghamského týmu. V derby mezi West Bromwichem utrpěl Wolverhampton doma těžký debakl 1:5 a ocitl se na sestupové pozici.

Lescott střílí gól proti Aston Ville

Svěřenci Roberta Manciniho byli pod tlakem, ale nakonec dokázali odpovědět na sobotní vítězství United nad Liverpoolem (2:1) a vrátili se zpátky na první místo. Dvoubodový náskok jim zajistila střela stopera Joleona Lescotta, který se nejlépe zorientoval ve skrumáži po rohovém kopu a zblízka úspěšně zakončil.

Birminghamská Aston Villa měla v nastavení velké šance na vyrovnání, nicméně Carlos Cuellar zblízka hlavou přestřelil a při několika ostrých centrech dobře zakročil brankář anglické reprezentace Joe Hart.

Dlouho vyrovnané derby mezi Wolverhamptonem a West Bromwichem proměnili hosté v závěrečné půlhodině v debakl. Poločasové skóre 1:1 zlomil v jejich prospěch Jonas Olsson krátce po hodině hry, další tři góly pak brankář "Vlků" Wayne Hennessey inkasoval mezi 77. a 88. minutou.

Fotbalisté West Bromwiche Albionu

Největší zásluhu na vítězství WBA 5:1 měl uzbecký útočník Peter Odemwingie, který zaznamenal premiérový hattrick v Premier League. West Bromwich navíc v lize poprvé dokázal nastřílet více než čtyři branky a ještě více znejistil pozici trenéra Micka McCarthyho, jehož tým se propadl na sestupovou 18. příčku.