pondělí 29. května 2017 Maxmilián / Maxim

Santos postoupil do finále MS klubů

Toyota - Fotbalisté Santosu s mladou hvězdou Neymarem jsou prvními finalisty mistrovství světa klubů v Japonsku. Favorizovaný brazilský klub porazil v dnešním semifinále v Toyotě 3:1 domácího mistra Kašiwu a může se v nedělním očekávaném souboji o titul utkat s Barcelonou. Katalánský velkoklub hraje semifinále proti katarskému Al Sáddu ve čtvrtek.

Brazilský Santos

Vítězové jihoamerického Poháru osvoboditelů se proti Kašiwě dostali brzy do dvoubrankového vedení. Umístěnými střelami z dálky se prosadili v 19. minutě devatenáctiletý talent s irokézským účesem Neymar a pět minut nato král střelců brazilské ligy Borges. Domácím svitla naděje v 54. minutě po Sakaiově hlavičce, ale na snížení zareagoval devět minut poté krásně "zakrouceným" přímým kopem Danilo a dal výsledku konečnou podobu.

Santos chce v Japonsku navázat na svou nejúspěšnější éru z 60. let, kdy s fotbalovou legendou Pelém v sestavě vyhrál dvakrát Interkontinentální pohár, předchůdce současného MS klubů. V utkání o páté místo porazil mexický klub Monterrey, jenž ve čtvrtfinále vypadl s Kašiwou na penalty, tuniský tým Espérance 3:2.