čtvrtek 23. listopadu 2017 Klement

Taiwo neuhlídal Bystroně, v AC Milán s ním už nepočítají

Milán – Levý obránce AC Milán Taye Ismaila Taiwo přišel do italského týmu teprve začátkem letošní sezony a už má nakročeno k odchodu. Na vrub si totiž mimo jiné připsal gól Plzně z 89. minuty v závěrečném utkání základní skupiny Ligy mistrů.

Utkání Plzeň - AC Milán

Nigerijský reprezentant Taiwo do AC Milán přešel ze základu Olympique Marseille, aby vyztužil tamní obranu, jenže na podzim nastoupil pouze v šesti zápasech. Mohlo za to mimo jiné i zranění kotníku.

Trenér Massimiliano Allegri raději dával na levém bekovi přednosti Luca Antoninimu. Taiwo však nakoukl do obou zápasů s Plzní, jenže v tom venkovním přes něj přešel David Bystroň, který v 89. minutě snižoval na 1:2. Taiwo se o minutu později pakoval ze hřiště.

Nigerijec podle svých slov trpí, dívá-li se na hru svého týmu pouze jako divák, byť je naprosto fit. Měl na mysli třeba nedělní remízu v Serii A 2:2 s Bolognou, kterou sledoval tribuny. Šestadvacetiletý hráč je přesvědčen, že v něj Allegri nemá důvěru a nedal mu dostatečnou šanci.

"Nechápu, jak to v Itálii chodí. Ale vážně není v mé povaze, zůstat tu v situaci jako je tato," řekl Taiwo, jenž by v lednovém přestupovém okně mohl zamířit do Newcastlu United nebo Werderu Brémy.

Zdroj: ČT sport