ČTsport

ČTsport
středa 13. prosince 2017 Lucie

Všechny cesty vedou do Vratislavi - Poláci slibují vřelé přijetí

Velikost textu:

Vratislav - Vratislav bude svědkem slovanských bitev. Všechny tři zápasy v základní skupině evropského šampionátu odehrají čeští fotbalisté na místním stadionu. K němu je pro fandy dokonalý přístup, leží totiž bezprostředně vedle dálničního obchvatu města. Fotbaloví fanoušci už mohou shánět průvodce. Přivítání bude přívětivé, slibují Poláci.

Vratislavský fotbalový stadion
Vratislavský fotbalový stadion
Otevřít galerii
 • Vratislavský fotbalový stadion zdroj: ČT24 http://img.ct24.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Šatny uvnitř Městského stadionu ve Vratislavi zdroj: ČT24 http://img.ct24.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Stadion ve Vratislavi zdroj: ČT24 http://img.ct24.cz/cache/140x78/article/31/3084/308334.jpg?1322852664
 • Útroby stadionu ve Vratislavi zdroj: ČT24 http://img.ct24.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

První duel na stadionu odehrají čeští reprezentanti 8. června proti Rusku. Do ochozů vratislavského stadionu se vejde 44 tisíc fanoušků. Aréna je nejmladší v Polsku, byla otevřena letos v září, zbývá dokončit úpravy okolí.

Češi se prý budou cítit jako doma. "Češi sehrají tři zápasy, kromě jednoho, kdy se utkají s Poláky, budeme české reprezentaci velmi fandit," prohlásil primátor Vratislavi Rafal Dutkiewicz.

Hotely už dnes hlásí, že jsou obsazené. Ve Vratislavi očekávají invazi hlavně českých fanoušků. "Víme, že se umíte bavit, dobře se napít. Dobře víme, co rádi pijete, protože jsme stejní. I fotbal hrajete výborně a umíte fandit," uvedl majitel jedné z restaurací Michal Horszowski.

Největší zóna pro fanoušky bude na hlavním náměstí. Vejde se tam 30 tisíc lidí. "Víme, že bude hodně fanoušků, hlavně od našich jižních sousedů na zápase Česko–Polsko. Chceme, aby to byl pro všechny ničím neohrožený svátek," řekl koordinátor bezpečnostních opatření Marek Janusz.

přehrát video
Reportáž Miroslava Karase

Stadion ve Vratislavi je pro české fanoušky nejlepší volbou

Městský stadion

Kapacita: 42 771 diváků

Uvedení do provozu: 10. září 2011

Vzdálenost od Prahy: 323 kilometrů (automobilem přes čtyři hodiny; pro české fanoušky se jedná o nejlepší volbu, co se týče vzdálenosti)

Vratislav, ležící v jihozápadním Polsku, je historické hlavní město Slezska a bývalého Vratislavského knížectví, v současnosti je hlavním městem Dolnoslezského vojvodství v Polsku. V roce 1327 uznal vratislavský kníže svrchovanost českého krále Jana Lucemburského, připojení celého Slezska k českému státu bylo následně stvrzeno v Trenčínské smlouvě (1335). Dodnes je ve vratislavském erbu zachován český lev. Během 16. století byla Vratislav jedním z nejdůležitějších obchodních měst zemí Koruny české. Vratislav je v současnosti čtvrté největší město Polska, žije v něm 633 000 obyvatel.

Zdroj: ČT24

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   • ŽIVĚ: Česko – Finsko
    Hokej živě
    ŽIVĚ: Česko – Finsko vydáno před 38 minutami Generálkou na olympijský turnaj v Pchjongčchangu je ruský Channel One Cup v rámci seriálu Euro Hockey Tour. Česká reprezentace hraje v úvodním utkání proti Finsku v pražské O2 areně.
   • ŽIVĚ: Al-Jazira – Real Madrid
    Fotbal živě
    ŽIVĚ: Al-Jazira – Real Madrid vydáno před 41 minutami Jméno prvního finalisty mistrovství světa klubů už je známé, Gremio. Kdo bude tím druhým, se rozhodne v semifinálovém duelu mezi domácí Al-Jazirou ze Spojených arabských emirátů a ...
   • Chlumský: Froome teď musí prokázat, že pravidla nepřekročil
    Chlumský: Froome teď musí prokázat, že pravidla nepřekročil vydáno před 3 hodinami Oznámení o nálezu nadměrného množství salbutamolu v moči Chrise Frooma rozhýbalo sportovní svět. Porušil nejúspěšnější cyklista své generace dopingové regule? Jan Chlumský z ...
   • Soutěž se Síní slávy Českého hokeje - 13. 12.
    Video
    Soutěž se Síní slávy Českého hokeje - 13. 12. vydáno před 5 minutami Soutěžte se Síní slávy Českého hokeje během Turnaje Channel One Cup a vyhrajte tři kožené bundy a dresy. Jde o repliky originálů, které nosili čeští mistři světa během ...

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.