čtvrtek 22. června 2017 Pavla

Dortmund je v čele Bundesligy, Norimberk konečně vyhrál

aktualizováno 26. 11. 2011 18:00

Berlín – Fotbalisté mistrovského Dortmundu porazili v derby Schalke 2:0 a poprvé v sezoně se dostali do čela německé ligy. Druhý Mönchengladbach však zaostává jen o horší skóre a třetí Bayern Mnichov má k dobru nedělní utkání v Mohuči.

Radost hráčů Dortmundu

Borussii nasměroval k sedmé výhře z posledních osmi bundesligových utkání nejlepší střelec týmu Robert Lewandowski, který si v šestnácté minutě hlavou připsal devátou trefu v ročníku. Po hodině hry pojistil náskok Dortmundu obránce Felipe Santana. Záložník Schalke Jan Morávek se nedostal ani na lavičku náhradníků.

Souboj českých reprezentačních obránců Romana Hubníka z Herthy a leverkusenského Michala Kadlece skončil v Berlíně pro obrany nelichotivou remízou 3:3. Nováček soutěže Hertha sice po sedmnácti minutách vedla o dvě branky, ale švýcarský útočník Eren Derdiyok hattrickem dramatické utkání otočil. Alespoň bod zajistil domácímu týmu osm minut před koncem útočník Pierre-Michel Lasogga svou druhou brankou v utkání.

Norimberk s Tomášem Pekhartem v útoku doma porazil Kaiserslautern 1:0, přerušil tak osmizápasovou sérii bez vítězství a vzdálil se sestupovým příčkám. Utkání rozhodl ve třinácté minutě krajní bek Timothy Chandler.