ČTsport

ČTsport
sobota 23. září 2017 Berta

Policie na Spartě řešila první přestupky

Velikost textu:
aktualizováno 10. 5. 2008 19:34

Praha - Speciální pracoviště Obvodního soudu pro Prahu 7, které během ligového zápasu pražské Sparty a ostravského Baníku poprvé v historii fungovalo přímo na fotbalovém stadionu, dnes nemuselo rozhodovat. Policisté zajistili pouze tři fanoušky, kteří se v hledišti nebo okolí sportoviště dopustili přestupku. Dva z nich, jichž se dopustili příznivci Baníku, řešila přestupková komise, která pro dnešní den také fungovala na stadionu. Jeden přestupek vyřešili policisté na svém oddělení. Všichni tři výtržníci byli v přestupkovém řízení potrestáni pokutou.

Policie odvádí fotbalového výtržníka.
Policie odvádí fotbalového výtržníka.
Otevřít galerii
 • Policie odvádí fotbalového výtržníka. autor: čt24, zdroj: čt24 http://img.ct24.cz/cache/140x78/article/3/213/21256.jpg?1210432221
 • Fanoušci Baníku Ostrava autor: ČT24, zdroj: ČT24 http://img.ct24.cz/cache/140x78/article/3/213/21227.jpg?1272388634

Během zápasu byli lehce zraněni další tři fanoušci, které odvezla záchranná služba. Další příznivec fotbalu byl natolik posilněn alkoholem, že ho musel odvézt speciální vůž městské policie.

Na důležité předposlední kolo fotbalové ligy přijel z Ostravy do Prahy
zvláštní vlak, který přivezl asi tisícovku fanoušků Baníku. Cestu
poznamenala tragédie, p ři níž třicetiletý muž vypadl z vlaku a zemřel. Zápas nakonec skončil vítězstvím Baníku, tento výsledek může připravit Spartu o mistrovský titul.

Předseda Městského soudu v Praze Jan Sváček však novinářům řekl, že mimořádného kroku v historii justice přesto nelituje. Podle něj právě to, že fanoušci věděli, že mohou být potrestáni okamžitě po svém prohřešku ještě na stadionu, přispělo k tomu, že policie, státní zástupci ani soudci nemuseli řešit žádný trestný čin. "Naše akce byla především preventivní a odstrašující," řekl Sváček.

O zřízení improvizované soudní síně rozhodl městský soud a Městské stání zastupitelství v Praze ve spolupráci s policií a Českomoravským fotbalovým svazem. Chtěl tak urychlit potrestání agresivních fanoušků a zamezit násilnostem při fotbalovém utkání.

Pokud by v průběhu zápasu policisté zadrželi případného násilníka, předali by ho státnímu zástupci, který by ho mohl okamžitě poslat před soudce v improvizované soudní síni. Celý proces by tak mohl trvat jen několik desítek minut.

Soudní tým tvořilo osm členů, jeden soudce, dva žalobci a administrativní pracovníci. Připraven byl také obhájce. Hned naproti soudní síni si dnes provizorní pracoviště zřídil městský úřad pro Prahu 7, který řešil přestupky.

Policisté odváději fotbalového výtržníka.
Policisté odváději fotbalového výtržníka.

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   • ŽIVĚ: Závod žen v Bergenu
    Sport živě
    ŽIVĚ: Závod žen v Bergenu vydáno před 1 hodinou Vrchol sezony je tu. Nejlepší závodnice profesionálního pelotonu se utkávají na zvlněných okruzích v norském Bergenu o titul světové šampionky, který obhajuje Amalie Dideriksonová.
   • ŽIVĚ: Česko – Belgie
    Sport živě
    ŽIVĚ: Česko – Belgie vydáno před 16 minutami Česká reprezentace hraje v ázerbájdžánské Gandže klíčový zápas o postup ze základní skupiny ME. Vítězky skupin postoupí přímo do čtvrtfinále šampionátu, celky z druhých a ...
   • Plzeň čeká náročný souboj v Mladé Boleslavi, Slavia se pokusí dobýt zlínskou tvrz
    Plzeň čeká náročný souboj v Mladé Boleslavi, Slavia se pokusí dobýt zlínskou tvrz vydáno 23. 9. 2017 06:00 Suverénní krasojízda fotbalistů Viktorie Plzeň zatím udává ráz nejvyšší soutěži. V 8. kole se však západočeský tým představí na půdě Mladé Boleslavi, kde v předchozích ...
   • ŽIVĚ: Rafael Nadal - Jack Sock
    Sport živě
    ŽIVĚ: Rafael Nadal - Jack Sock aktualizováno před 10 minutami Druhý hrací den Laver Cupu nabízí v pražské O2 areně další čtyři zápasy, každý tentokrát o dva body. V první dvouhře se střetla hlavní postava špičkového turnaje Roger Federer s ...

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.