pátek 26. května 2017 Filip

Boleslav přibrzdila Teplice v boji o evropské poháry

aktualizováno 4. 5. 2008 20:32

Teplice - Fotbalisté Teplic podlehli v utkání 28. ligového kola Mladé Boleslavi 1:2 a výrazně si zkomplikovali boj o pohárové příčky. Hosty k výhře nasměroval v 48. minutě hlavou Rajnoch, který si připsal už jedenáctou letošní trefu. Výhru definitivně pojistil po brejku Řezníček. Hostům k výhře stačily dvě střely na branku a výtečně chytající debutant Šeda.

Prvoligový zápas Teplice - Mladá Boleslav

Mladé Boleslavi tři kola před koncem už prakticky o nic nešlo, což dalo trenéru Stannerovi prostor k experimentům. Na lavičce nechal brankářskou jedničku Millera i mladého útočníka Řezníčka, který je vyšetřován kvůli fyzickému napadení, a tak si v brance odbyl svůj premiérový ligový zápas dvaadvacetiletý Šeda.

Rozdíl v motivaci obou týmů byl patrný od samého začátku. Boleslavští se během prvních pěti minut téměř nedostali z vlastní poloviny. Úvodní teplický nápor vygradoval po devíti minutách utkání. Po rychle rozehraném přímém kopu našel Jun na malém vápně Smejkala, který ale v záklonu mířil jen do připraveného Šedy. Skutečně těžkou situaci mladoboleslavskému debutantovi přichystal vzápětí Rosa, který i slabší pravačkou zakroutil míč z rohu šestnáctky přesně do šibenice a plachtící Šeda míč jen s námahou vyrazil.

Tepličtí v ofenzívě postupně znervózněli, a i když měli stálou územní převahu, jejich veškerá snaha se tříštila o mladoboleslavskou obranu těsně před šestnáctkou. Vytáhlý stoper Rolko s přehledem sbíral drtivou většinu centrů a o zbytek teplické impotence se postaral útočník Jun, který zbrzdil nepřesnostmi a zbytečnými kličkami řadu brejků. Až v 33. minutě si míč po rohovém kopu našel hlavu volného Kleina, jenže jeho hlavičku u tyče zastavil Poláček.

Na obou stranách zasáhlo do sestavy ještě v první půli zranění. Nejprve se v jejich péči ocitl hostující záložník Kysela, který nakonec předčasně opustil hřiště, v nastaveném čase pak nešťastně škobrtl domácí Vidlička a na hřiště se již také nevrátil.

Hned po přestávce se tepličtí hráči dočkali studené sprchy. Boleslav se v prvním poločase vůbec nedostala ke střele na branku , ovšem hned z první rány udeřila. Ve 48. minutě si postavil míč u střídaček Hrdlička a jeho táhlý centr ve vápně tečoval pod vybíhajícího Slavíka Rajnoch. Defenzivní univerzál si tak připsal už jedenáctou letošní branku.

Domácí viditelně znervózněli a i když se i nadále tlačili dopředu, pouhá čtveřice napadajících Boleslavských jim dělala obrovské problémy. V 66. minutě mohl vyrovnat po rohu Smejkal, ale Šeda se reflexivně vymrštil a jeho hlavičku vytáhl mimo a vzápětí se mohl jen dívat rychlou akci dvou střídajících spoluhráčů, kteří teplické šokovali ještě víc. Michal Sedláček pláchl z vlastní poloviny a na pravé straně našel rozběhnutého Řezníčka, který z úhlu prostřelil Slavíka podruhé.

Teplické probudila až druhá inkasovaná branka a deset planě zahraných rohů. Na ten jedenáctý si totiž v 73. minutě naskočil volný Jun, který zblízka zavěsil a zavelel k závěrečnému náporu. Ten mohl vzápětí využít Verbíř, ale proti jeho střele z úhlu vytáhl Šeda ukázkový hokejový semafor.

V samém závěru si ještě Řezníček stihl vykoledovat žlutou kartu a málem se poprat i na hřišti. Teplický Klein se vyprovokovat nenechal a odtáhl jej raději stranou, na prohře svého týmu už ale nic změnit nedokázal.