sobota 19. srpna 2017 Ludvík
KVALIFIKACE EURO 2012

Španělé si poradili se Skoty, mají osm výher z osmi

aktualizováno 11. 10. 2011 23:33

Alicante - Mistři světa a Evropy Španělé sice měli dávno jistý postup na mistrovství Evropy, ale už tím, že v dnešním utkání nasadili silnou sestavu s Xavim či Villou dali jasně najevo, že Skotům, kteří potřebovali udržet jednobodový náskok před českým týmem, nic nedarují. A tak se také stalo, když Španělsko nakonec zvítězilo 3:1. Zápas jsme sledovali v podrobné on-line reportáži.

Radost španělských fotbalistů

On-line přenos (ukončen):

--:--

Dobrý večer, vítáme vás u on-line přenosu utkání Španělsko - Skotsko, které se hraje v Alicante.

--:--

Místo Ikera Casillase se do španělské branky postaví Victor Valdés.

--:--

"Před Skoty máme obrovský respekt. Uvědomujeme si, že k nám přijeli s vírou, že zde mohou udělat dobrý výsledek," řekl před zápasem Sergio Ramos z Realu Madrid. I on se objeví v základní sestavě.

--:--

Španělská reprezentace vyhrála sedm ze sedmi kvalifikačních duelů.

--:--

V prvním zápase se Skotsko předvedlo ve vynikajícím světle, když se Španělskem hrálo 2:2. Nakonec však o gól soupeři z jihu podlehlo.

--:--

"Když Skotové vyhrajou ve Španělsku, tak si postup bez debat zaslouží. Ale budou to mít hodně těžké," myslí si Tomáš Rosický, který v Litvě nenastoupil v základní sestavě.

1.

Utkání Španělsko - Skotsko právě začalo.

3.

Španělé začali zhurta, pronikli až do skotské obrany, ale ta si útok pohlídala.

7.

David Silva vstřelil branku, Španělsko vede 1:0. Villa si narazil s Cazorlou, který posunul míč Silvovi. Ten mířil přesně.

8.

Španělé se stále drží ve skotském vápně, kombinují a vymýšlí, jak zvýšit vedení.

10.

A v Litvě se hraje 0:1. Po penaltě nařízené už v první minutě skóroval Michal Kadlec.

12.

I Skotsko už zkusilo vykouknout z ulity, ale Fletcher nedokázal pokrýt centr.

13.

Caldwell dostává za faul na Silvu žlutou kartu.

13.

Španělé opět zahustili prostor na hranici pokutového území. Skotové se ale dokázali míče zbavit.

14.

Silva si nabíhal do slušné příležitosti, ale skákavý míč nakonec nedokázal zkrotit.

15.

Skotové se prakticky nedotknou míče, Španělé jsou stále na jejich území.

15.

Pedro to zkusil z krátké vzdálenosti, ale střela byla pomalá a McGregor si ji pohlídal.

17.

Domácí zahrávali rohový kop, Xavi hlavičkoval směrem k levé tyči, ale míč šel nakonec vedle.

19.

Skotsko se dostalo k míči, chtělo roztáhnout hru, ale k míči, jenž mířil k pravému rohu si nikdo nedoběhl.

20.

Piqué schválně narazil do Naismithe, sudí jej varoval, že "takhle tedy ne".

1 2 3 4 »

Stejně jako v pátek v Praze Španělé otevřeli skóre už po šesti minutách, tentokrát brzké vedení obstaral Silva a stejný hráč těsně před poločasem zvýšil. Pak v 54. minutě asistoval u třetí branky Villy. Skotové sice z penalty díky Goodwilliemu snížili, ale to už poklidný závěr nijak nezdramatizovalo.

David Silva
David Silva

Španělsko - Skotsko 3:1 (2:0)
Branka: 6. a 44. Silva, 54. Villa - 66. Goodwillie z pen. Rozhodčí: Johannesson (Švéd.).

Sestavy:
Španělsko: Valdés - Ramos, Piqué, Puyol (45. Arbeloa), Alba - Busquets, Xavi (64. Llorente), Cazorla - Silva (55. Thiago), Pedro, Villa. Trenér: Del Bosque.

Skotsko: McGregor - Hutton, Caldwell, Berra, Bardsley - Adam (63. Forrest), Fletcher (85. Cowie), Morrison, Bannan (63. Goodwillie), Naismith - Mackail-Smith. Trenér: Levein.