Touchdown

AC Milán prohrál s vedoucím Juventusem Turín 0:2

Turín – Fotbalisté mistrovského AC Milán prohráli ve šlágru italské ligy na hřišti vedoucího Juventusu Turín 0:2 a z pěti odehraných zápasů jen jednou zvítězili. Záložník Claudio Marchisio vstřelil úvodní branku v 87. minutě, druhou přidal v třetí minutě nastavení. "Rossoneri" se svou největší hvězdou Zlatanem Ibrahimovicem nenavázali na středeční výhru nad Plzní ve skupině Ligy mistrů. V Turíně propadli a jen jednou vystřelili na branku.

Zlatan Ibrahimovič
zdroj: AP

Hráči "Staré dámy" se přesto dočkali výhry až v závěrečných minutách. K prvnímu Marchisiovu zásahu pomohl tečí obránce Daniele Bonera, na druhém měl zase výrazný podíl chybující brankář Christian Abbiati. Šance AC na případný závěrečný tlak ještě snížil ghanský záložník Kevin-Prince Boateng, který byl dvě minuty před koncem vyloučen po druhé žluté kartě.