pátek 20. října 2017 Vendelín

Fotbalisté Liverpoolu a Chelsea dostali celkem sedm gólů

Londýn – Elitní celky anglické Premiere League Chelsea a Liverpool nestačily na své soupeře v pátém kole soutěže. Souhrnně oba týmy inkasovaly nelichotivých sedm gólů. Liverpool si z Tottenhamu odvezl porážku 0:4, Chelsea ve šlágru kola nestačila na Manchester United, který po vítězství 3:1 odskočil svému městskému rivalovi Manchester City v čele ligové tabulky. City totiž ve Fulhamu remizoval 2:2, ačkoli si během zápasu vypracoval dvoubrankový náskok.

Fotbalisté Chelsea

Vedení Chelsea nejspíš nebude moci připsat neúspěch především brankáři Petru Čechovi. Ačkoli za jeho zády skončily tři střely, mnohem více jich gólman zneškodnil a zabránil tak znemožnění týmové obrany tradičním rivalem. Za Manchester se poprvé trefil v 8. minutě Chris Smalling, vedení zdvojnásobil osm minut před koncem prvního poločasu Nani. Na 3:0 zvýšil těsně před přestávkou Wayne Rooney, který se v druhé půli pokoušel přidat ještě další góly, ale nastřelil tyč a při pokutovém kopu uklouzl a vysoko přestřelil. Za hosty snížil Fernando Torres hned po přestávce, ale tentýž hráč osm minut před koncem ve stoprocentní šanci netrefil prázdnou branku, a zápas proto nezdramatizoval kontaktním gólem.

Liverpoolské po příjezdu do Tottenhamu nažhavil domácí Luka Modrič, který otevřel skóre technickou ranou z hranice pokutového území. Při snaze o srovnání ale ostře fauloval Adam, rozhodčí mu proto udělil druhou žlutou kartu a pětadvacetiletý Skot musel z trávníku. V 62. minutě ho následoval ještě Škrtel. Následovala kanonáda Tottenhamu, během které domácí hráči zvýšili na konečných 4:0. Průběh zápasu jako by naznačoval úpadek vlivu současného trenéra Kennyho Dalglishe, který nastoupil v lednu a dosud pod jeho vedením nebyl nikdo vyloučen – tentokrát přišel hned o dva hráče.

Výsledky nedělních zápasů upravily poměry v čele tabulky anglické ligy. Dosavadní bodová rovnost obou manchesterských týmů je minulostí, Chelsea zvětšila svoji ztrátu na třetím místě a v dalších kolech se bude muset strachovat i o ně. Liverpool, který mohl Chelsea v případě vítězství dotáhnout už dnes, ale uvázl na osmém místě.