ČTsport

ČTsport
sobota 23. září 2017 Berta

Brno se utká s Baníkem, zápas provázejí zvýšená bezpečnostní opatření

Velikost textu:

Brno - Brněnská policie má nejvyšší pohotovost. V podvečer se na Městském fotbalovém stadionu hraje zápas první fotbalové ligy mezi místním 1. FC Brno a Baníkem Ostrava. Radikální fanoušci obou týmů patří mezi nejobávanější, proto utkání provázejí mimořádná bezpečnostní opatření.

Průvod policistů
Průvod policistů

Asi 800 radikálních ostravských fanoušků přijelo do Brna speciálním rychlíkem. Z vlakového nádraží až na stadion je převezly připravené autobusy.

Policie chce od sebe oddělit obě znesvářené skupiny fanoušků a předejít tím případným střetům. Po skončení utkání budou proto ostravští ultras opět odvezeni speciálními autobusy až na nádraží. Před vstupem na stadion navíc na diváky čekají přísné bezpečnostní prohlídky.

"Opatřeními je ovlivněna i doprava v blízkosti hlavního nádraží, některé trasy jsou uzavřeny. Při průjezdu autobusů s fanoušky bude zastavena i městská hromadná doprava," popsal aktuální situaci v Brně redaktor Michal Šebela.

Do akce je nasazeno 300 policistů, 150 strážníků a na stadionu bude hlídat pořádek několik desítek členů bezpečnostní agentury. Policie má k dispozici těžkooděnce, jízdní oddíl a psovody. K použití je připraveno i vodní dělo.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   • ŽIVĚ: Závod žen v Bergenu
    Sport živě
    ŽIVĚ: Závod žen v Bergenu vydáno před 1 hodinou Vrchol sezony je tu. Nejlepší závodnice profesionálního pelotonu se utkávají na zvlněných okruzích v norském Bergenu o titul světové šampionky, který obhajuje Amalie Dideriksonová.
   • ŽIVĚ: Česko – Belgie
    Sport živě
    ŽIVĚ: Česko – Belgie vydáno před 15 minutami Česká reprezentace hraje v ázerbájdžánské Gandže klíčový zápas o postup ze základní skupiny ME. Vítězky skupin postoupí přímo do čtvrtfinále šampionátu, celky z druhých a ...
   • Plzeň čeká náročný souboj v Mladé Boleslavi, Slavia se pokusí dobýt zlínskou tvrz
    Plzeň čeká náročný souboj v Mladé Boleslavi, Slavia se pokusí dobýt zlínskou tvrz vydáno 23. 9. 2017 06:00 Suverénní krasojízda fotbalistů Viktorie Plzeň zatím udává ráz nejvyšší soutěži. V 8. kole se však západočeský tým představí na půdě Mladé Boleslavi, kde v předchozích ...
   • ŽIVĚ: Rafael Nadal - Jack Sock
    Sport živě
    ŽIVĚ: Rafael Nadal - Jack Sock aktualizováno před 9 minutami Druhý hrací den Laver Cupu nabízí v pražské O2 areně další čtyři zápasy, každý tentokrát o dva body. V první dvouhře se střetla hlavní postava špičkového turnaje Roger Federer s ...

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.