čtvrtek 20. července 2017 Ilja

Čtvrtá výhra Boleslavi pokazila debut plzeňského kouče Krejčího

aktualizováno 27. 4. 2008 20:28

Mladá Boleslav - Čtvrtou výhru za sebou si připsali na své konto fotbalisté Mladé Boleslavi. V utkání 27. kola nejvyšší soutěže porazili Plzeň 3:0 především díky výbornému vstupu do utkán a znepříjemnili novému plzeňskému trenérovi Karlu Krejčímu debut na ligové scéně. Domácí už po třinácti minutách vedli o dvě branky po střelách Rajnocha a Hrdličky, po změně stran se ještě trefil střídající Tomáš Sedláček.

Fotbalový zápas Mladá Boleslav - Plzeň

Devětatřicetiletý nový plzeňský kouč Krejčí, který zaujal místo po odvolaném Stanislavu Levém, si mohl jen stěží představit horší premiéru na prvoligové lavičce. Plzeň ve městě automobilů jen dokázala, že ji jaro zastihlo v hlubokém útlumu. Už ve čtvrté minutě se domácím povedl rychlý únik po levé straně, míč doputoval přes Kalinu a Poláčka až k Rajnochovi a domácí kapitán desátým gólem v sezoně potvrdil, že je pro Středočechy nepostradatelnou oporou. Boleslav zároveň rázně ukončila svůj střelecký komplex v duelech s Plzní, na jejíž obranu třikrát po sobě nevyzrála.

Nažhavení domácí se při drtivém nástupu nechtěli spokojit jen s jednou brankou. Deset minut po Rajnochově trefě přetížená plzeňská obrana kapitulovala podruhé. Po závaru sice nejprve stoper Halama zablokoval střelu Mendyho, ale odražený míč napálil do sítě Hrdlička, který se v minulém utkání ve Zlíně nevešel ani na lavičku mezi náhradníky.

Až pak se probrali i Plzeňští, ale rychlý brejk tažený Krbečkem zakončil Petržela jen střelou do boční sítě. Krbeček neuspěl ani se svou střelou, do níž mu obětavě skočil stoper Rolko. Plzeň jako by se nepoučila ze špatného vstupu do zápasu. I úvod druhé půle málem Západočeši odnesli gólem: Táborský krátce po příchodu na hřiště dobře trefil Poláčkův roh, ale jeho radost z branky ve druhém utkání za sebou mu překazilo břevno.

Plzeň se v Mladé Boleslavi představila s neúčelným a chvílemi i naivním fotbalem. Občas se sice usadila na polovině domácích, ale k ohrožení branky se nedostávala. Naopak třetí gól Boleslavi mohl vstřelit Řezníček, který minul opuštěnou brankou. Potřetí pokořil brankáře Lukáše Krbečka až Tomáš Sedláček. Na hřišti pobýval právě místo Řezníčka necelé tři minuty, když s přehledem zvládl dorážku z bezprostřední blízkosti. Bezzubí hosté se první střely mezi tyče dostali až po více než 70 minutách, pokus Trappa však gólmana Millera ohrozit nemohl.

Boleslav se ani s tříbrankovým náskokem spokojit nehodlala. Po dalším gólu volal trestný kop Poláčka i pohotový pokus nového muže na hřišti Opiely, proti nimž se vytáhl brankář Krbeček. I tak se domácí mohli těšit z toho, že po dlouhé době vyhráli o tři branky. Naposledy se to Středočechům povedlo loni v říjnu v Brně.

Výsledek:

FK Mladá Boleslav -FC Viktoria Plzeň 3:0 (2:0)

Branky: 4. Rajnoch, 13. Hrdlička, 68. T. Sedláček. Rozhodčí: Makovička - Chytil, Mencl. ŽK: Kysela, Opiela - Navrátil, Sylvestre, Petržela. Diváci: 4035.