pátek 23. června 2017 Zdeňka

Jablonec ukončil černou sérii a zdolal Olomouc

aktualizováno 27. 4. 2008 20:07

Jablonec nad Nisou - Fotbalisté Jablonce porazili ve 27. ligovém kole Sigmu Olomouc 2:0 brankami Valenty a Necida. Ukončili tak černou sérii tří porážek a vzdálili se z pásma bezprostředního ohrožení.

Fotbalový zápas mezi Jabloncem a Olomoucí

Jablonec, vědom si nutnosti bodů, začal velice zhurta a hned z prvního útoku vážně ohrozil branku hostí, když střela Necida z pětadvaceti metrů orazítkovala břevno. O dvě minuty později měli domácí další šanci, ale Valenta zblízka hlavičkoval mimo. V 7. minutě se už prořídlé domácí ochozy radovaly. Valenta se odhodlal k pokusu z dálky, střelu nešťastně tečoval Škerle a k překvapení všech i brankáře Drobisze míč podél tyče skončil v olomoucké brance.

Od té doby se hrál fotbal před oběma brankami, ale Olomouci chyběla lepší finální přihrávka, a tak se k z řádnému zakončení nedostala. Zato Jablonec byl před brankou hostů nebezpečný a ve 25. minutě míč po rohovém kopu a následné střele vykopával z brankové čáry Onofrej. Na druhé straně to v ochozech jen zašumělo při nebezpečné střele Rossiho z pětadvaceti metrů, která prosvištěla nad brankou Špita.

Ve 30. minutě byl podruhé překonán brankář Drobisz, kterého hezky obhodil s chutí hrající Žofčák, ale míč směřující do branky v posledním okamžiku vykopl na roh Hudec. Domácím divákům mohl zkazit pohodu ve 37. minutě po krásné akci Bajera Onofrej, který v pádu vystřelil, ale Špit jeho pokus skvěle chytil. Vzápětí měl Drobisz co dělat s ranou, kterou na něj vyslal Necid. Ve 41. minutě se domácí diváci zlobili na sudího Královce, že přehlédl Heidenreichovo hraní rukou.

Také druhou půli začal Jablonec zostra a Necid, stejně jako v úvodu zápasu, měl velkou šanci, ale na značce pokutového kopu netrefil míč. Ve 49. minutě se Necid konečně prosadil, v šestnácte soupeře se skvěle uvolnil, zachoval klid a přízemní střelou ke vzdálenější tyči podruhé překonal Drobisze.

Jablonec byl při chuti a vzápětí pálil nad břevno Valenta. Druhý gól ale domácí očividně uklidnil. Tempo hry oproti prvnímu poločasu opadlo a oživení do ní nepřinesli ani střídající hráči. Dlouhé minuty se tedy hra přelévala od šestnáctky k šestnáctce a mírné vzrušení do ochozů přinesla jen šance hostů v 79. minutě. Až před brankáře se prodral Bueno, ale Špit včasným vyběhnutím jeho možnost zlikvidoval.

Výsledek:

FK Jablonec 97 - SK Sigma Olomouc 2:0 (1:0)

Branky: 7. Valenta, 49. Necid. Rozhodčí: Královec - Filípek, Novák. Bez karet. Diváci: 3385.