středa 26. července 2017 Anna

Sparta zvýšila svůj náskok před Slavií

aktualizováno 28. 4. 2008 00:35

Praha - Svůj náskok v čele ligové tabulky už na čtyři body zvýšili fotbalisté pražské Sparty. Není vyloučeno, že by už v příštím kole mohli slavit obhajobu mistrovského titulu. V dnešním derby sice hráli na hřišti Bohemians 1905 bez branek, ale po sobotní prohře Slavie doma se Žižkovem mají k triumfu zase o kousek blíž. Pokud by za týden porazili doma Brno a Slavia prohrála v Olomouci, získali by mistrovskou jistotu už dvě kola před koncem.

Ilustrační foto

Slavia v sobotním derby utrpěla vůbec první domácí prohru v této sezoně. Po prvním inkasovaném gólu už v desáté minutě přišel na Strahově rozhodující úder těsně před přestávkou. Brankář Vorel dostal červenou kartu a vzápětí Šťastný z penalty zvýšil na 2:0. Naopak Slavia už počtvrté z pěti posledních pokusů při penaltě neuspěla, tentokrát selhal Brabec. V závěru zápasu přidal Švancara třetí gól.

Druhé pražské derby sice mělo skvělou kulisu v podobě vyprodaného Ďolíčku, ale branky se diváci nedočkali. "Klokani" výborně bránili a občas dokázali i ohrozit Grigara v brance. Ten ale nakonec udržel čisté konto a v lize neinkasoval již 392 minut. S dělbou bodů byly vcelku spokojeny oba tábory.

K druhé Slavii se dnes mohly přiblížit Teplice, jenže v Českých Budějovicích vyšly naprázdno. O výhře domácích, první po třech porážkách za sebou, rozhodl povedenou střelou Svátek. Trenér František Straka tak oslavil vítězství nad klubem, v němž si v české lize před pěti lety odbyl trenérskou premiéru.

Černou sérii tří porážek přerušil také Jablonec, který dnes zdolal Olomouc 2:0 brankami Valenty a Necida a trochu se vzdálil ze zóny ohrožení. Přesto trenér František Komňacký nebyl příliš spokojen a hráčům vyčítal, že ani za příznivého stavu nedokázali hrát kombinační fotbal. Jeho protějšek Martin Pulpit si postěžoval, že hráčům Sigmy v klidném středu tabulky schází motivace.

Úspěšné tažení prodloužila Mladá Boleslav, která pod trenérem Karlem Stannerem vyhrála už počtvrté za sebou. Tentokrát deklasovala Plzeň 3:0 brankami Rajnocha, Hrdličky a Tomáše Sedláčka. Plzeňskému trenérovi Karlovi Krejčímu, který v týdnu vystřídal Stanislava Levého, tak debut v lize pěkně zhořkl.

Sestupem ohrožené Kladno získalo doma v zápase se Zlínem jen bod za remízu 2:2. A to ještě muselo dvakrát dotahovat náskok hostů, o který se pokaždé postaral Žůrek. Vyrovnání zařídili Klinka a Bartoš, ale v boji o záchranu to situaci Kladna příliš nevylepšilo, dále zůstává na 15. příčce.

Hůř je na tom jen Most, který v posledním dnešním zápase prohrál doma s Libercem. Hostům zajistil výhru už v 9. minutě litevský útočník Radzinevičius. Tři kola před koncem tak Most ztrácí na záchranu již pět bodů. S Bohemians má navíc horší vzájemnou bilanci.

Kolo zakončí pondělní duel Brna s Baníkem Ostrava, jehož vítěz se posune na třetí místo, které zajišťuje účast v Poháru UEFA.