středa 18. října 2017 Lukáš

Superpohár získala Plzeň. Díky penaltám

aktualizováno 22. 7. 2011 19:48

Plzeň - Fotbalisté Viktorie Plzeň slaví triumf v Synot Tip Superpoháru. V duelu mezi mistrem ligy a vítězem Ondrášovka Cupu porazili Mladou Boleslav na penalty 4:2. V základní hrací době skončil zápas 1:1 po gólech Ivo Táborského a Jakuba Hory, který vyrovnal šest minut před koncem. Plzeň za poslední dva roky získala všechny tři hlavní české trofeje: v předminulé sezoně vyhrála pohár, v uplynulé mistrovský titul a dnes i Superpohár. A to i přesto, že trenér Pavel Vrba dostál svým slovům a oproti úternímu duelu s Pjunikem Jerevan v 2. předkole Ligy mistrů udělal v sestavě hned devět změn. V základní jedenáctce nechal jen stopera Čišovského a levého beka Limberského, který nastoupil s kapitánskou páskou. Naopak Boleslav nastoupila v nejsilnější sestavě a na hřišti to bylo znát.

Utkání Viktoria Plzeň - Mladá Boleslav

Více práce měl od začátku plzeňský gólman Daněk, který musel zasahovat proti překvapivé střele Šírla. Hodně práce mu nadělala dělovka Opiely, která ve vzduchu zaplavala. Plzeň se v útoku potýkala s nesehraností a nepřesností a na vážnější šanci musela čekat až do 26. minuty, kdy si na Daridův centr naskočil Krmenčík. Míč hlavou jen líznul a svou příležitost promarnil.

Boleslav byla nadále nebezpečnější. Chramostův brejk musel zastavit na poslední chvíli Čišovský, ale v 35. minutě už udeřilo. Stoper Plzně Ševinský ve vápně zbytečně stáhl za dres Neuwirtha, který v Mladé Boleslavi hostuje právě z Plzně, a sudí Královec nařídil pokutový kop. Míč si vzal Táborský a poslal míč na druhou stranu, než šel brankář.

O přestávce Vrba stáhl Limberského, který měl menší zdravotní problémy, a Čišovského. Místo nich přišli na kraj obrany Rajtoral s Jiráčkem a pomohli trochu rozhýbat plzeňskou hru, ale na mladoboleslavskou obranu to bylo stále málo. V prvním soutěžním utkání pod vedením nového trenéra Miroslava Koubka hosté potvrzovali, proč v pěti ze sedmi přípravných zápasů nedostali gól.

Mladá Boleslav mohla svůj náskok zvýšit, ale Chramosta svůj nájezd na brankáře zakončil prachmizerně a Neuwirthovu hlavičku lapil Daněk. Stejně si vedl po další Chramostově střele. Mladoboleslavské nakonec promarněné šance hodně mrzely. Šest minut před koncem zatáhl míč po levé straně Jiráček a naservíroval jej před branku, kde zaváhal gólman Miller a mladík Hora vyrovnal.

Zápas se tak musel rozhodovat až v penaltovém rozstřelu. Už ve druhé sérii zaváhal Fillo, jenže další hráči Plzně byli přesní. Naopak za Boleslav neproměnili střídající Wojnar se Štohanzlem, Superpohár tak zůstal v Plzni.

Viktoria Plzeň - Ml. Boleslav 1:1 (0:1), P 4:2

Branky: 84. Hora - 35. Táborský z pen. Pokutové kopy proměnili: Ďuriš, Kolář, Darida, Hora - Řezníček, Kúdela. Neproměnili: Fillo - Wojnar, Štohanzl. Rozhodčí: Královec - Mencl, Košec. ŽK: Trapp - Opiela, Procházka, Kulič, Kysela. Diváci: 2920.