úterý 21. listopadu 2017 Albert

O světový titul si zahrají fotbalistky USA a Japonska

aktualizováno 13. 7. 2011 22:46

Berlín - Ve finále mistrovství světa fotbalistek v Německu si zahrají Američanky a Japonky. Výběr USA v Mönchengladbachu porazil 3:1 Francii, Japonky stejným výsledkem ve Frankfurtu zdolaly Švédsko. Američanky se díky brance Lauren Cheneyové v prvním poločase ujaly vedení. Francie vyrovnala v 55. minutě po zásahu Sonii Bompastorové, za postupem však nasměrovaly USA Abby Wambachová a Alex Morganová, které se trefily v 79. a 82. minutě.

Utkání Francie - USA

Japonky prohrávaly od desáté minuty po brance Josefine Öqvistové, ještě do přestávky ale srovnala Nahomi Kawasumiová. Do vedení poslala Japonsko v 60. minutě kapitánka Homare Sawaová, chvíli na to přidala svou druhou trefu Kawasumiová.

Američanky si o zlato zahrají potřetí v historii. Titul získaly na premiérovém šampionátu v roce 1991, prvenství slavily i o osm let později. Japonsko bude usilovat o svou první medaili z mistrovství.

Zdroj: ČT24, ČTK