pátek 21. července 2017 Vítězslav

Španělé zakončili sezonu pohodlnou výhrou ve Venezuele

Puerto La Cruz - Fotbaloví mistři světa a Evropy Španělé zakončili sezonu vítězstvím 3:0 v přípravném utkání s Venezuelou. Za jasnou výhrou nasměroval favorizované hosty už v páté minutě David Villa, jenž dal v 75. reprezentačním zápase 47. gól. Tím si upevnil pozici nejlepšího střelce v historii španělského týmu. Španělský kouč Vicente del Bosque zaznamenal na reprezentační lavičce v 44. utkání 39. vítězství, čímž překonal o jednu výhru rekordní bilanci svého předchůdce Luise Aragonése.

Španělští fotbalisté

Barcelonský útočník Villa překonal brankáře Rennyho Vegu střelou z přímého kopu z 35 metrů k tyči, na kterou si gólman sáhl, ale její cestu do sítě nezastavil. Prakticky identický gól ze stejné situace dal na konci prvního poločasu ovšem k druhé tyči Xabi Alonso, který zvýšil už na 3:0. Mezitím se prosadil tečovanou střelou z vápna Pedro.

Po utkání Vicente del Bosque prohlásil, že je spokojen s formou týmu před podzimním pokračováním kvalifikace mistrovství Evropy, v níž se obhájci titulu utkají 7. října s českou reprezentací. "Bylo důležité zakončit tenhle povedený rok dobrým výkonem," řekl Del Bosque. "Hlavní je, že odjíždíme z Ameriky s dvěma vítězstvími, bez obav a zranění," dodal kouč, jehož svěřenci v sobotu porazili USA 4:0.

"Byl to náročný zápas kvůli vedru a stavu hřiště," prohlásil jeden z gólových střelců Pedro. "Teď se těšíme na odpočinek, konečně můžeme dobít baterky," uvedl útočník Barcelony.