čtvrtek 27. července 2017 Věroslav

Výhra pro Liberec, 100. gól pro Nezmara

Liberec - Jubilejní stý prvoligový gól útočníka Jana Nezmara vynesl libereckým fotbalistům výhru 1:0 nad Bohemians 1905 v duelu 26. kola nejvyšší soutěže. Liberec neprohrál už v šestém utkání za sebou a bodově se dotáhl právě na šesté Pražany, kteří dnes poznali přemožitele poprvé od 4. března, kdy nestačili na Jablonec.

Jan Nezmar
Jan Nezmar

Souboj týmů se skvělou aktuální formou sliboval dobrou podívanou, ale o úroveň zápasu se dlouho starali jen domácí hráči. I na nich bylo vidět, jak si přejí, aby jejich parťák Nezmar dosáhl na vysněný stý gól. U třiatřicetiletého kanonýra dlouho končily všechny ataky Slovanu a Nezmar často strašil zadáky Bohemians v čele s brankářem Sňozíkem svým typickým důrazem.

Už v třetí minutě s ním Sňozík vyhrál první vzájemný souboj, když vytáhl Nezmarovu hlavičku. V 28. minutě už liberečtí fanoušci málem mohutně slavili, ovšem Nezmar v akrobatické pozici pálil jen do tyče. Občas bylo až úsměvné, jak liberečtí hráči v koncovce hledají jen a jen Nezmara. Breznaník třeba už z boku mohl z výhodné pozice pálit, ale zbytečně ještě míč prostrkával na obsazeného útočníka, který si na Sňozíka na konci poločasu nepřišel ani druhým hlavičkovým pokusem.

Nezmar svůj jubilejní gól dlouho slavil

Bohemians rozhodně nevypadali jako tým, který posledních šest zápasů neprohrál. V útoku byli "Klokani" naprosto bezradní, jako by jim opravdu neseděl liberecký stadion, kde ještě nikdy nevyhráli. Liberecký brankář Bičík se nudil po celý zápas a až na několik lehce stažených centrů neměl vážnější práci.

V 59. minutě obranná hradba Pražanů povolila. Inkasovali smolnou branku, která však na podještědském stadionu rozpoutala euforii. Dočkalovu střelu v pokutovém území tečoval právě Nezmar, který ještě dlouho po své jubilejní trefě přijímal gratulace spoluhráčů a vychutnával si ovace nadšených diváků. Nezmar současně zaokrouhlil svoji porci ligových zásahů v sezoně na deset a v závěrečné čtvrthodině už z lavičky sledoval, jak jeho spoluhráči natahují sérii neporazitelnosti na šest zápasů, v nichž Severočeši získali šestnáct bodů.