sobota 16. prosince 2017 Albína

Sparta zvládla pohárovou odvetu s HFK a kráčí za obhajobou

aktualizováno 16. 4. 2008 22:10

Praha - Sparťanští fotbalisté dál pokračují v cestě za obhajobou v Poháru ČMFS. V dnešní domácí odvetě porazili druholigový HFK Olomouc 3:1 a postoupili do semifinále soutěže. Jedinou ztrátou na sparťanské straně tak je zranění útočníka Miroslava Slepičky.

Ilustrační foto

HFK Olomouc přijel na Letnou s vědomím, že do dalšího kola postoupí jen zázrakem, a tak si jeho hráči především přijeli zápas užít. Nebránili v jedenácti, jak má ve zvyku v poslední době naprostá většina prvoligových soupeřů, která na Letnou dorazí. Hanáci hráli sympaticky se snahou o zdramatizování postupu, což je mohlo brzy stát několik inkasovaných branek.

Jenže to by Sparta musela proměnit rychle některou ze svých mnoha šancí, kterých si do poločasu vypracovala hned několik, jen Kulič se mohl trefit alespoň třikrát. Nakonec se však reprezentační útočník přece jen gólu dočkal a byla to jeho první trefa od 12. ligového kola v Mostě, tedy po jedenáctizápasovém půstu. Na počátku akce byl ve 22. minutě Jeslínek, jehož ránu Aleksijevič vyrazil právě ke Kuličovi, který míč vrátil z těžkého úhlu do sítě.

Z poklidného průběhu utkání v chladném počasí diváky vyrušil jen úvod druhého poločasu, kdy se příliš nevyznamenali oba brankáři. Hostující Aleksijevič nejdříve propustil lehkou ránu Holendy, na druhé straně zase Grigar vyzval ke skórování Korčiána.

Pak už zaujalo pouze zranění Slepičky, který odkulhal ze hřiště po jedenáctiminutovém pobytu. Hosté se snažili zápas ještě zdramatizovat, ale deset minut před koncem jim aktivní Kolář vstřelil třetí gól.