sobota 18. listopadu 2017 Romana

Olomouc si pohlídala postup do pohárového semifinále

aktualizováno 27. 4. 2011 19:30

Jablonec - Olomoučtí fotbalisté jsou čtvrtým semifinalistou letošního ročníku Ondrášovka Cupu. Po domácí výhře 2:0 nad Jabloncem sice na půdě soupeře v dnešní odvetě prohráli 1:2, ale to jim stačilo na postup. V boji o finále se Hanáci střetnou se Slavií Praha, Jablonec bude o účast v evropských pohárech bojovat už pouze v lize.

Hráči Sigmy Olomouc

Severočeši se hned po výkopu tlačili do šestnáctky soupeře, který se jen bránil úvodnímu náporu. Ten přinesl Jablonci už v úvodní čtvrthodině dvě šance, jenže Piták ani Lafata ještě nedokázali gólmana Drobisze překonat. Ve 21. minutě už ale Piták poslal dalekonosný trestný kop na hlavu Vošahlíka a jeho prodloužení skončilo v síti.

Přestávka Hanákům pomohla k uklidnění a pochopení, že výsledek až do posledního hvizdu bránit nedokážou. Zvýšili svoji útočnou odvahu a po několika náznacích se mohli prosadit v 56. minutě po střelách Ordoše, jenže první pokus Valeš vyrazil a druhý odvrátil obětavě Drsek. Jenže ani tento moment nezvrátil průběh na trávníku, otěže nadále drželi domácí a především s trestným kopem střídajícího Jarolíma měl Drobisz plné ruce práce. V 69. minutě však už byly postupové ambice srovnány, protože po penaltě nařízené za ruku uvnitř šestnáctky vstřelil Lafata z penalty druhý gól.

Utkání Jablonec - Olomouc

Domácí naděje ale dlouho nevydržely, protože po centru Bajera na zadní tyči hlavičkoval v 75. minutě Ordoš a odkop Pavlíka už přišel pozdě. Jablonci zbývala čtvrthodina na vstřelení dvou branek a to už byl nesplnitelný úkol, radost si odvezli hosté.

Baumit Jablonec - Sigma Olomouc 2:1 (1:0)

Branky: 21. Vošahlík, 69. Lafata z pen. - 75. Ordoš. Rozhodčí: Adam - Pospíšil, Santarius. ŽK: Loučka - Janotka, Vepřek, Rossi. Diváci: 2 550. První zápas: 0:2, postupuje Olomouc.

Zdroj: ČT24, ČTK