úterý 27. června 2017 Ladislav

Sparta se s Olomoucí trápila, ale znovu oživila mistrovské šance

Praha - Sparťanští fotbalisté v předehrávaném utkání 25. kola porazili Olomouc 2:0, přestože minimálně v prvním poločase byli hosté lepším týmem. Autor prvního gólu Kweuke zaznamenal 11. branku v soutěži, v první minutě nastaveného času přinesla domácím uklidnění Vackova penalta. Letenské výhra přiblížila na tři body vedoucí Plzni, která má však pondělní zápas se Slavií k dobru. Hosté se ani na Letné nebáli vsadit na ofenzivu a brzy dali zapomenout na tradici, že hosté na Spartu přijíždějí s opatrnou hrou. Sparta od začátku tahala za kratší konec a mohla děkovat jen brankáři Blažkovi, že do poločasu udržela bezbrankové skóre.

Utkání Sparta Praha - Sigma Olomouc

Olomouc měla navrch především ve středu hřiště, zatímco sparťanská mezihra nebyla takřka vidět. Odříznutý Kweuke na hrotu se nedokázal prosadit. V 10. minutě měli sparťané štěstí, že se mezi tyčemi zaskvěl po Ordošově hlavičce Blažek. Práce měl stále více než jeho protějšek i v dalších minutách - ve 32. minutě byli hosté blízko druhému gólu, po přihrávce Petra a střele Hořavy totiž zaduněla pravá Blažkova tyč.

Do druhého poločasu ale Sparta musela udělat změnu a především odchod zraněného Blažka byl citelný, svléknout se musel i nevýrazný Kerič. A také Blažkův nástupce Kinský měl plno práce, poprvé musel likvidovat ostrý centr v 53. minutě. Jenže o šest minut později stačilo malé zaváhání olomoucké obrany i brankáře Drobisze a Kweuke po rohu nadvakrát hlavou pod břevno vstřelil jedenáctý gól v sezoně a dostal do té doby trápící se rudé barvy do vedení.

Sparta od té doby působila sebevědoměji a nedlouho po gólu měli sparťané po přihrávce Kušníra další šanci, kterou odvrátil jen obětavý zákrok Škerleho. Olomouc se už možná i vinou ubývajících fyzických sil nedostala do většího náporu, i když devět minut před koncem po centru z pravé strany musel Brabec na poslední chvíli odvracet. Navíc v poslední minutě hostující obránce fauloval Pekharta a penaltu Vacek jistě proměnil.

Obhájce titulu protáhl domácí neprůstřelnost na 461 minut, hosté na jaře ještě nedokázali vstřelit gól na soupeřově půdě, i když dnes k tomu měli nejblíže.