neděle 25. června 2017 Ivan

Spartu při stíhací jízdě čeká znovuzrozená Olomouc

Praha - Sparťanští fotbalisté zvládli těžký zápas v Mladé Boleslavi a dál mohou pokračovat ve stíhací jízdě za vedoucí Viktorií Plzeň. Pokud ale chtějí udržet naději na obhajobu mistrovského titulu, nesmí zaváhat v předehrávce 25. kola proti Sigmě Olomouc. Hanáci jsou pro Letenské příjemným soupeřem, neboť Spartu nedokázali porazit už deset utkání a v nich vstřelili pouze tři góly. Pražský klub navíc zvládá v poslední době domácí zápasy bravurně, žádný ligový soupeř nedokázal na Letné vstřelit branku už 371 minut; posledním šťastným autorem byl začátkem listopadu ústecký Volek, který však jen mírnil vysokou prohru nováčka. Sparta zvládla těžký zápas v Mladé Boleslavi i bez defenzivních opor Řepky a Pamiče, kteří po vypršení trestu znovu nastoupí, ale přišla o strůjce boleslavského úspěchu Libora Sionka, který viděl čtvrtou žlutou kartu.

Radost fotbalistů Sparty

Domácí kouč Jozef Chovanec dál nekomentuje šance na titul, na první místo nyní sparťané ztrácejí šest bodů, ale vzhledem k vzájemným duelům s Plzní by museli do konce ligy udělat o sedm bodů více než Viktoria. "Každý zápas je důležitý, nemůžeme se ohlížet na zaváhání soupeřů, ale pouze na svoje výsledky. Věřím, že se skvělými fanoušky v zádech se nám podaří přejít i přes další překážku, i když Olomouc má silný tým. Několik nevydařených výsledků na jaře neukazovalo pravou sílu Sigmy, vzestup v posledních utkáních to prokázal," řekl kouč.

Hosté vstoupili do jara výhrou v Ústí nad Labem, ale od té doby paběrkovali, gól na půdě soupeře nevstřelili už 292 minut, z posledních tří startů mimo Andrův stadion mají skóre 0:7. Jenže v poháru s Jabloncem a pak v lize proti Teplicím přerušili Hanáci alespoň domácí trápení, teď by rádi překvapili na Letné.

Tuší však, že to bude složité. "Já věřím, že nám teď pomůžou zápasy proti Jablonci a Teplicím, ve kterých jsme se konečně střelecky prosadili. Pokud chceme udržet kontakt s třetím místem, měli bychom na Spartě zabodovat," tvrdí olomoucký kouč Zdeněk Psotka, podle něhož nelze na Letné vypnout ani na minutu. "Sparta má v kádru spoustu osobností, které dokážou zvládat těžké situace. My musíme být koncentrovaní opravdu po celých devadesát minut, protože soupeř dokáže být produktivní i z minima šancí," dodal kouč před cestou do Prahy.