ČTsport

ČTsport
sobota 24. února 2018 Matěj

Útočník Pekhart zřejmě odejde do Norimberku

Velikost textu:

Praha - Fotbalový útočník Tomáš Pekhart, který v jarní části sezony hostuje v pražské Spartě z Jablonce, se dohodl na přestupu do Norimberku. Reprezentant prý v německém klubu již v minulých dnech podepsal čtyřletou smlouvu. Autor 13 branek v tomto ročníku české ligy, který do minulého kola vedl tabulku kanonýrů, byl s možným odchodem do Norimberku spojován už několik týdnů. Až minulé pondělí však měl být Pekhartův transfer z Jablonce definitivně zkompletován.

Tomáš Pekhart
Tomáš Pekhart
Otevřít galerii
 • Tomáš Pekhart autor: Radek Petrášek, zdroj: ČTK http://img.ct24.cz/cache/140x78/article/15/1449/144807.jpg?1266842140
 • Tomáš Pekhart v utkání s Brnem autor: Kateřina Šulová, zdroj: ČTK http://img.ct24.cz/cache/140x78/article/25/2407/240620.jpg?1300562217

Šéf FK Jablonec Miroslav Pelta ale zatím nechtěl o přestupu mluvit jako o hotové věci. "Přestupní termín je ještě daleko, otazníků je stále ve hře více. S manažerem Norimberku máme nějakou domluvu, ale o uzavřeném přestupu nelze mluvit," tvrdí jablonecký ředitel.

Podle zákulisních informací by si severočeský klub mohl přijít na sumu pohybující se mezi dvěma a třemi miliony eur. Jednadvacetiletý Pekhart už v předminulém kole poté, co měl být dokončen jeho přestup do Norimberku, nenastoupil v derby proti Slavii. V neděli nastoupil za Spartu v Mladé Boleslavi na jedinou minutu v samém závěru.

Pekhart, který bude hlavní ofenzivní zbraní české jednadvacítky na červnovém mistrovství Evropy v Dánsku, už v zahraničí působil. Od svých šestnácti let byl v anglickém Tottenhamu, ale po třech letech se vrátil do české ligy. Nejprve byl na hostování ve Slavii, odkud do Tottenhamu přestoupil, a na jaře roku 2009 se v Edenu radoval z ligového titulu.

Loni v lednu Pekharta z Tottenhamu vykoupil Jablonec za sumu pohybující se kolem 20 milionů korun. Vytáhlý forvard v klubu zazářil hlavně loni na podzim, kdy nasázel jedenáct ligových branek, v zimě pak odešel na půlroční hostování do Sparty.

Jakub Dovalil s Tomášem Pekhartem
Jakub Dovalil s Tomášem Pekhartem
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.