sobota 25. listopadu 2017 Kateřina

Sparta vyhrála v Boleslavi, Brno padlo s Libercem

aktualizováno 17. 4. 2011 20:32

Jablonec nad Nisou - Jablonečtí fotbalisté porazili ve 24. kole Gambrinus ligy České Budějovice 5:0 a vrátili také svému soupeři podzimní prohru na jeho hřišti. Cestu Severočechů za jasnou výhrou režíroval jablonecký kanonýr David Lafata, který zaznamenal proti svému někdejšímu klubu už v prvním poločase třetí jarní hattrick a vykročil důrazně za korunou pro střeleckého šampiona. Pražská Sparta vyhrála zápas v Mladé Boleslavi 2:1 a na vedoucí Plzeň ztrácí z druhého místa stále šest bodů. Výhru Sparty zařídili Kweuke se Sionkem. Olomouc doma přehrála Teplice 3:0. Hradec vybojoval výhru 0:2 v Ústí, které se tak ještě více přiblížilo k sestupu. S tím bude mít problém i Brno, které doma prohrálo s Libercem 0:1.

Fotbalisté Sparty zvítězilli v Boleslavi

Mladé Boleslavi nestačilo k vítězství ani branka Chramosty. Domácí marně doufali, že Spartu porazí poprvé od roku 2007. Sparťanský kouč Chovanec poprvé na jaře vsadil v základní sestavě na záložníka Sionka a ke svému tahu si mohl gratulovat, protože právě Sionko byl u obou gólových akcí Sparty.

Fotbalistům Ústí nad Labem se vzdaluje záchrana v nejvyšší soutěži

Severočeši protáhli v souboji ligových nováčků s Hradcem Králové gólové čekání na 435 minut a po prohře 0:2 ztrácejí na posledním místě tabulky na první nesestupovou příčku sedm bodů. "Votroci" bodovali ve čtvrtém zápase po sobě, o jejich výhře rozhodl v samém závěru svými prvními dvěma góly v nejvyšší soutěži střídající Jandík.

Po čtyřech zápasech bez vítězství se vzchopili olomoučtí fotbalisté a porazili doma Teplice 3:0. K výhře Sigmu nasměroval hned v úvodu Michal Ordoš, který svým gólem po 376 minutách ukončil ligový střelecký půst Hanáků. Další góly pak přidali Navrátil s Přikrylem.

Wagnerovi premiéra na brněnské lavičce zhořkla

Fotbalisté Zbrojovky Brno se ani pod vedením nového kouče René Wagnera nepřiblížili záchraně, neboť doma se Slovanem Liberec prohráli 0:1. Jedinou branku zápasu vstřelil v 52. minutě hlavou Jan Nezmar. Brňané Wagnerovi jeho trenérskou premiéru neusnadnili, hráli nepřesně a za celý zápas si nevytvořili vážnější střeleckou šanci.