pátek 26. května 2017 Filip

Ostrava zdolala Boleslav 1:0 a má první jarní body

aktualizováno 14. 3. 2011 19:38

Ostrava - Fotbalisté Ostravy po dvou jarních porážkách zabrali a v dohrávce 20. kola první ligy zdolali Mladou Boleslav 1:0. O jejich vítězství se gólem ve 13. minutě postaral Adam Varadi. Hostům od 57. minuty chyběl vyloučený Opiela, přesto měli v závěru více ze hry. Šanci si však nevytvořili a po čtyřech letech na Bazalech nebodovali. Baník šel do zápasu po předchozích nezdarech pod tlakem výher konkurentů v boji o záchranu i zkušených hráčů Lukeše, Bolfa, Marka a Zehera, ale omlazený celek zvládl vstup nad očekávání.

Adam Varadi z ostravského Baníku

Domácí šli úspěchu naproti aktivní hrou. Živnou půdu pro svůj tlak našli převážně na levém kraji mladoboleslavské obrany, přes který šlo několik nebezpečných akcí. Už v první minutě odsud Varadi poslal centr na Frejlacha, po jehož hlavičce se stihl gólman Miller natáhnout.

Ostrava ukončila čekání na první jarní trefu v 13. minutě. Po nákopu Nevese sklepl Frejlach míč Varadimu, který tváří v tvář obstřelil Millera. Baník se poté více zatáhl, ale nevýrazná Boleslav toho nevyužila a kombinovala jen ve středu pole.

Před prázdnými tribunami, ze kterých v poslední desetiminutovce prvního poločasu na protest proti rozhodnutí ostravské radnice nepostavit pro Baník nový stadion odešli skoro všichni diváci, měli domácí v nastaveném čase stoprocentní možnost ke zvýšení. Frejlachův centr nedokázali zblízka do sítě dopravit Šenkeřík, Frydrych ani Fantiš, jehož ránu vytlačil Miller na roh.

I do druhého poločasu vstoupil aktivněji Baník. Debutant Zejdler nahrál ideálně Frejlachovi, ale jeho pokus kolenem brankář lapil. Těžiště hry se pak opět přesunulo na ostravskou polovinu trávníku. I když hosté přišli v 57. minutě o vyloučeného Opielu, vytvořili si územní převahu. Byla však jen platonická a bez šancí, při skrumážích ve vápně Středočechům scházel důraz a soupeř vymodlené vítězství udržel.

FC Baník Ostrava - FK Mladá Boleslav

FC Baník Ostrava - FK Mladá Boleslav 1:0 (1:0)

Branka: 13. Varadi. Rozhodčí: Královec - Zlámal, Lhoták. ŽK: Varadi, Daněk, Hušbauer - Opiela, Šírl, Procházka, Kulič. ČK: 57. Opiela. Diváci: 5068.