sobota 23. září 2017 Berta

Boleslav rozstřílela Brno, Sparta je blíž Plzni

aktualizováno 6. 3. 2011 19:19

Mladá Boleslav - Fotbalisté Mladé Boleslavi v 19. kole první ligy rozdrtili Brno 5:0 a rázným způsobem ukončili téměř čtyřleté čekání na domácí výhru nad jihomoravským sokem. K jasnému vítězství přispěl především útočník Marek Kulič, který zařídil první dva góly, další přidali Alexander Mendy, Václav Procházka a Jan Chramosta. Brno tak zůstává na předposlední příčce, naopak Boleslav se bodově dotáhla na čtvrtou Olomouc. Sigma však má pondělní dohrávku s Ostravou k dobru. Sparťanští fotbalisté vyhráli 1:0 nad Příbramí po brance Martina Zemana z 58. minuty. Obhájce titulu vyhrál sedmý ligový zápas v řadě a před vzájemným zápasem s Plzní se dostal k vedoucímu týmu soutěže na dvoubodový rozdíl. Očekávaný duel se uskuteční v sobotu na plzeňské půdě.

Ilustrační foto

Ve 27. minutě Chramosta v souboji s obránci vybojoval míč pro Kuliče, který postupoval sám na brankáře a střelou po zemi zvýšil. Připsal si tak již pátý gól z posledních pěti utkání a celkově sedmý v sezoně. Definitivní rozhodnutí přišlo krátce po změně stran. Brno sice začalo menším náporem, ale pak nechalo volného Mendyho, který z hranice vápna propálil brankáře Bureše. A když za další čtyři minuty zvyšoval hlavičkou po rohu Procházka, mohla Boleslav v klidu zápas dohrávat.

Zatímco hosté za celý zápas pořádně nevystřelili mezi tři tyče, domácí nevyužili další šance a Chramostův gól nebyl uznán pro ofsajd. Mladý útočník se však přeci jen dočkal a devět minut před koncem uzavřel skóre na 5:0. Mladá Boleslav potvrdila svůj ofenzivní apetit z posledních zápasů na vlastním stadionu, posedmé za sebou doma vstřelila minimálně dvě branky.

Hradec doma udolal Budějovice

Především nápor ve druhém poločase přinesl fotbalistům Hradce Králové vítězství nad Českými Budějovicemi, které Východočeši zdolali 2:0 a výrazně si pomohli v boji o udržení v nejvyšší soutěži. Hradec má stejně bodů jako deváté Slovácko, Budějovice klesly těsně nad sestupové pásmo.

Těsné vítězství přiblížilo Spartu na dva body k čelu tabulky

Sparťanští trenéři se rozhodli šetřit stopera Řepku, kterému hrozila v případě žluté karty absence v klíčovém utkání v Plzni. Sparta outsidera lehce přehrávala, ovšem její snaha končila dvacet metrů od branky a několik střeleckých pokusů z větší vzdálenosti po odražených míčích se neujalo. Po pauze hosté ještě více svůj defenzivní blok zatáhli, přesto se jim dlouho nepodařilo tlaku odolávat. V 58. minutě totiž po centru zprava Kweuke nezištně stáhnul míč za sebe, kde nabíhající Zeman nekompromisní dělovkou málem protrhnul síť.

Fotbalisté Teplic protrhli sérii pěti zápasů bez vítězství a v podkrušnohorském derby zdolali Ústí nad Labem 2:1. Zápas přitom dlouho spěl k remíze, jenže v 82. minutě utekl do brejku střídající teplický Mahmutovič a rozhodl o výhře svého týmu. Ústí ztrácí na místa zaručující záchranu už sedm bodů.