ČTsport

ČTsport
čtvrtek 22. února 2018 Petr

Gattuso napadl trenéra, pak se kál

Velikost textu:
aktualizováno 16. 2. 2011 11:45

Milán (Itálie) - Fotbalový záložník Gennaro Gattuso z AC Milán dal opět najevo průchod svému nezkrotnému temperamentu. Po porážce svého týmu v úvodním zápase osmifinále Ligy mistrů s Tottenhamem Hotspur udeřil hlavou do obličeje asistenta trenéra hostujícího týmu Joea Jordana. Už během utkání s ním přitom měl ostrou výměnu názorů. Gattuso se po utkání omluvil, že ztratil nervy. Teď prý pokorně přijme jakýkoliv trest, který bude podle všeho vysoký.

Gennaro Gattuso (bez dresu) rozpoutal potyčku mezi hráči AC Milán a Tottenhamem
Gennaro Gattuso (bez dresu) rozpoutal potyčku mezi hráči AC Milán a Tottenhamem
Otevřít galerii
 • Gennaro Gattuso (bez dresu) rozpoutal potyčku mezi hráči AC Milán a Tottenhamem autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP http://img.ct24.cz/cache/140x78/article/24/2327/232659.jpg?1297846040
 • AC Milán - Tottenham autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP http://img.ct24.cz/cache/140x78/article/24/2327/232660.jpg?1297846094

"Přijímám za svůj čin plnou odpovědnost. Mrzí mě to, ale bohužel jsem úplně ztratil hlavu," kál se po utkání Gattuso, který se těžce smiřoval s tím, že Milán po domácí prohře 0:1 bude mít v londýnské odvetě složitou pozici na obrat v sérii. Druhý zápas se Gattusa ale už týkat určitě nebude, v úterý dostal žlutou kartu, která jej vyřadila ze hry.

Navíc mu hrozí, že dostane dodatečný trest od UEFA, jež dnes oznámila, že proti Gattusovi zahájila disciplinární řízení. Kontrolní a disciplinární komise Evropské fotbalové unie bude případ projednávat 21. února. Italovi hrozí podle pravidel za napadení minimálně třízápasový distanc.

přehrát video
Šarvátka po zápase

Harry Redknapp, ternér Tottenhamu:

"Z chování Gattusa jsem v šoku. Je vidět, že Milánští ztrácejí nervy, což je dobré znamení pro odvetu. Dnešní výsledek je pro celý náš klub historický."

Gattuso se v zápase několikrát rozzuřil. Nejprve při udělení žluté karty, pak si "vyšlápl" na autora vítězné branky Petera Crouche. S Jordanem se u postranní čáry pustili do křížku už během utkání, když jej Gattuso nejprve hrubě chytil pod krkem. A po závěrečném hvizdu mu dokonce uštědřil "hlavičku", což vyvolalo velkou strkanici mezi oběma tábory.

Gattuso: Nezbývá než čekat na trest

"Jordan se do mě navážel celý zápas, ale to mě neomlouvá. Měl jsem udržet klid. Mrzí mě, co jsem udělal člověku, který je starší než já. Teď mně nezbývá než čekat na trest," řekl dvě hodiny po utkání už pokorný Gattuso, který si s asistentem Tottenhamu mohl bez potíží nadávat v angličtině. Tu milánský záložník ovládá z někdejšího působení v Glasgow Rangers. "Ano, vyměnili jsme si pár slov, které jsem se v Rangers naučil. Ale co to je, to nemůžu říct," uvedl mistr světa z roku 2006.

Gattusův zkrat lavičku Tottenhamu pobouřil, zlobil se i trenér Harry Redknapp. Nechápal navíc ani ostrý zákrok domácího záložníka Flaminiho na beka Tottenhamu Čorluku, který musel po hodině hry střídat. "Doufám, že se na to lidé z UEFA podívají. Byl to zákrok oběma nohama dopředu nad zemí, mohl mu zlomit nohu," prohlásil Redknapp.

Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.