úterý 26. září 2017 Andrea

Pekhartův hattrick poslal Jablonec v poháru do čtvrtfinále

Praha - Čistý hattrick Tomáše Pekharta rozhodl o odvetě pohárového osmifinále mezi Jabloncem a HFK Olomouc, v němž domácí doháněli dvoubrankové manko z prvního utkání. Útočník se rozhodujícím dílem podílel na výhře 5:0 a postupu do čtvrtfinále, kde Severočechy čeká znovu cesta do Olomouce k utkání proti prvoligové Sigmě. Ta dnes postoupila přes třetiligový Písek po domácí remíze 1:1 díky pravidlu o počtu nastřílených branek na soupeřově půdě.

Tomáš Pekhart

Jablonec prohrál na Hané senzačně 2:4, ale hlavním rozdílem mezi oběma kluby byl právě jednadvacetiletý útočník. V posledních pěti ligových utkáních vstřelil sedm gólů, další přidal v prvním vzájemném pohárovém duelu proti HFK Olomouc. Po dnešku drží sérii sedmi soutěžních utkání, v nichž nastřílel už jedenáct gólů.

Dnes svoji střeleckou formu potvrdil třemi zásahy, které zaznamenal v rozmezí 36 minut. Dvě branky vstřelil hlavou, třetí přidal po uvolnění a ráně z hranice šestnáctky, která brankáři Šromovi prolétla pod rukama. Jisté poločasové vedení už Severočeši dotáhli do poklidného vítězství, brzy po změně stran dalšími góly favorita uklidnili Kovařík a Lafata.

Sigma Olomouc na tom byla před odvetou lépe než její soused v prvoligové tabulce, remíza 3:3 v Písku se zdála být před odvetou s účastníkem ČFL velmi nadějná, ale nakonec se o postup bála. Po přestávce sice vstřelil vedoucí gól Šultes, jenž hlavičkou překonal jinak výborného píseckého brankáře. Bojovní hosté však devět minut před koncem vyrovnali, a přestože vzápětí přišli o vyloučeného Linharta, do poslední vteřiny marně bojovali o postup.