neděle 30. dubna 2017 Blahoslav

Mladá Boleslav vybojovala v Jablonci bod

aktualizováno 1. 11. 2010 21:05

Jablonec nad Nisou - Souboj ofenzivně laděných týmů Jablonce a Mladé Boleslavi v dohrávce 14. kola první fotbalové ligy skončil nerozhodně 1:1. Hosty dostal do vedení již ve čtvrté minutě Jakub Řezníček, za pět minut vyrovnal Tomáš Pekhart. Domácí se po třech výhrách museli na svém trávníku smířit jen s bodem, hosté prodloužili svoji neporazitelnost na devět zápasů.

Útočník Jablonce Tomáš Pekhart

O výsledku se rozhodlo záhy. Mendy ve čtvrté minutě našel volného Řezníčka, ten si sice míč zpracoval poněkud komplikovaně, ale jeho střela si pak od Špitovy nohy našla cestu do sítě. I odpověď Severočechů byla velice rychlá. Za pět minut Lafata našel Pekharta, ten sice první moment pro střelu prováhal a po zasekávačce vypálil nedůrazně doprostřed branky, ale po velké chybě gólmana Šedy bylo srovnáno. Pekhart se v lize trefil již podeváté. A domácí kanonýr mohl ve 12. minutě skórovat znovu, ale po Lafatově uvolnění jeho střelu z několika metrů hosté zblokovali.

Oba celky sázely na svoji největší zbraň - ofenzivní hru. Jablonečtí napadali hostující rozehrávku a hlavně Lafata svojí aktivitou a Piták obranu hodně zaměstnávali. Ta ale byla pozorná a vyřešila i řadu nebezpečných centrů Kovaříka nebo Jablonského. Šedu nezaskočila ani Vošahlíkova střela z dálky, ani pohotová rána Jablonského.

Záznam utkání Jablonec - Mladá Boleslav sledujte zde

Úvod druhého poločasu opět patřil hostům. V 55. minutě se podruhé trefil po Kuličově přihrávce Řezníček, ale asistent rozhodčího odmával ofsajd. O minutu později předvedli hosté výborně sehraný rychlý protiútok, na jehož konci vypálil Opiela a míč za zády už překonaného Špita odvrátil z brankové čáry vracející se Piták.

Domácí postupem času opět převzali otěže hry do svých rukou a oživení přinesl i příchod střídajícího Haurdiče. Kovaříkova rána ale těsně minula cíl a Lafata po Haurdičově centru nezkrotil míč, takže se ke střele ani nedostal. Rozhodnout mohl čtvrt hodiny před koncem Pekhart, který hlavičkoval od země k pravé tyči, hosty však skvělým zákrokem zachránil Šeda.

Mladoboleslavský kouč Karel Stanner i domácí trenér František Komňacký se shodli, že dělba bodů byla spravedlivá. "Bylo to na remízu. My jsme měli častěji míč pod kontrolou a byli častěji před brankou soupeře, ale hosté měli možná větší příležitost. Určitě bod musíme brát," řekl Komňacký. Podle Stannera se Mladé Boleslavi první poločas příliš nepovedl. Po přestávce se jeho celek zlepšil v obranné činnosti i v některých herních fázích. "Dva góly jsme dali, zda padly z ofsajdu, neposoudím. Ale nakonec utkání skončilo spravedlivě. Šance byly na obou stranách," dodal Stanner.