úterý 23. května 2017 Vladimír

Olomouc padla v Hradci Králové, Baník přehrál Ústí 4:0

aktualizováno 31. 10. 2010 20:05

Hradec Králové - I ve čtrnáctém kole první ligy ukázali fotbalisté Hradce Králové, že na svém domácím hřišti umí zaskočit favorita. Po Spartě a Jablonci si nováček soutěže vyšlápl i na Olomouc, kterou porazil 1:0. Rozhodující gól dal 12 minut před koncem Poděbradský. Hradec tak doma padl jen s vedoucí Plzní. Olomouc po výhrách Plzně a Sparty ztratila kontakt s čelem tabulky.

Hradec Králové - Olomouc
  • V popředí Vít Vrtělka z Ústí a za ním Michal Frydrych z Ostravy. autor: ČT24, zdroj: ČTK http://img.ct24.cz/cache/140x78/article/21/2064/206320.jpg?1288546734

Podobně České Budějovice vyhrály na domácím hřišti potřetí v řadě. Po Jablonci a Ostravě tentokrát porazily oslabené Brno, které do duelu nastoupilo bez řady hráčů. Kvůli zranění nebo trestu chyběli například Dostálek, Došek, Střeštík nebo Dřížďal. Jediný gól zápasu tečoval do brány jihomoravanů v 73. minutě Petr Černák. O pár vteřin později mohl definitivně rozhodnout Hudson, jemuž však v tutové šanci vypíchnul míč vracející se Husár. Dynamo tak nad Brnem zvítězilo 1:0.

Trenér Jihočechů Jaroslav Šilhavý po zápase přiznal, že aktivita jeho týmu ve druhém poločase byla mimořádná. "Nezažil jsem, abychom tady takovým způsobem nějakého soupeře přehrávali," uvedl Šilhavý. Naopak Brno podlehlo ze sedmi zápasů šestkrát a stále zůstává na předposlední sestupové příčce. "V prvním poločase jsme dobře bránili a naše hra nebyla tak špatná," uvedl trenér Brna Karel Večeřa. Kolaps jeho svěřenců ale přišel po přestávce. "Ztráceli jsme lehké míče, viděl jsem spoustu nepřesných odkopů a i balony z autů jsme házeli na nohy domácích," dodal Večeřa.

Fotbalisté Baníku zvládli první zápas po odchodu trenéra Koubka a vyhráli na půdě Ústí nad Labem 4:0. Většinu zápasu přitom strávili v hluboké defenzivě, ale šance domácích přestáli bez úhony a ze svých vytěžili možná víc než maximum. Dva góly si připsal Koukal, po jednom Zeher a Frejlach. Baník díky prohře odskočil sestupovým příčkám, zatímco Ústí zůstává dál poslední.

"Nálada v kabině je trochu pohřební, doufali jsme v body, ale nešlo to. Dneska to byl ještě větší zmar než v Plzni, tam jsme byli aspoň outsider," komentoval domácí debakl ústecký kouč Svatopluk Habanec. Hodně rozpolcený byl po zápase i zaskakující kouč Baníku Verner Lička. "Byly tam věci pozitivní i negativní. Důležité bylo, že jsme získávali míče ve středu hřiště a řešili jsme to jednoduše. Minusem bylo naopak dost zbytečných ztrát. Soupeř nás celkem přehrával, naštěstí toho nebyl schopný využít," dodal.

Vítěznou premiéru připravili svému novému trenérovi Petru Radovi fotbalisté Liberce. Na půdě Slovácka vyhráli 1:0 brankou Bosančiče a po třech prohrách oslavili tříbodový zisk. Slovácko počtvrté za sebou podlehlo a 291 minut čeká na vstřelený gól poté, co dnes Švancara dokonce neproměnil penaltu.