neděle 23. července 2017 Libor

Olomouc vyhrála na Slovácku 2:0 a přeskočila Spartu

aktualizováno 18. 10. 2010 20:56

Uherské Hradiště - Sigma Olomouc zvítězila v dohrávce 12. kola 1. fotbalové ligy na hřišti Slovácka 2:0 a připravila tak domácím první domácí porážku v ročníku. Rozhodnutí přinesla už 4. minuta, když se trefil záložník Hořava, v druhém poločase pojistil výsledek kanonýr Hubník. Vítězný celek se po dvou předchozích porážkách může kromě vítězství radovat i z posunu na druhé místo tabulky před Spartu, navíc na hřišti Slovácka zvítězil poprvé v historii.

Utkání Slovácko - Olomouc

Sigmě vyšel skvěle úvod utkání, když soupeře zaskočila ofenzivním pojetím a z tlaku vytěžila také první branku. Po akci Hubníka s Petrem volný Hořava z hranice vápna ranou k tyči překonal Filipka. I nadále měli Hanáci převahu, do další vyložené šance se už ale nedostali. Slovácko začalo hrát až od 30. minuty a Drobisz hned musel krýt dva nebezpečné pokusy Volešáka. Sigma se v této fázi spíše bránila a neprosazovala se ani z protiútoků.

Záznam utkání Slovácko - Olomouc sledujte zde.

Miroslav Soukup:

"Naše hra dopředu v závěru prvního poločasu i ve druhém nebyla špatná. Nedokázali jsme si ale vypracovat slibnější šanci. Náznaky jsme měli dobré. Všechno však končilo u hranice trestného území."

Slovácko si herní převahu udrželo i po přestávce, proti dobře bránícímu soupeři si ale nevypracovalo větší gólovou příležitost. Hanáci tlak domácích přežili bez úhony a opět začali myslet na rychlé brejky. Hořava se ještě přes obranu neprosadil, v 69. minutě Petrův centr přizvedla obrana Slovácka a na zadní tyč nabíhající Hubník z střelou z voleje zvýšil na 2:0.

Olomoucký kanonýr se svým osmým gólem v sezóně dostal v tabulce střelců na úroveň druhého Koláře z Plzně, na jeho týmového kolegu Rezka pak ztrácí jediný gól. Domácí si i ve zbývajících 20 minutách udržovali převahu, proti obraně Sigmy už ale nic vymyslet nedokázali, a tak poprvé v sezoně doma prohráli.

1. FC Slovácko - Sigma Olomouc 0:2 (0:1)

Branky: 4. Hořava, 69. Hubník. Rozhodčí: Paták - Filípek, Handlíř. ŽK: Ondřejka - Petr, Hubník. Diváci: 5 138.