pondělí 24. dubna 2017 Jiří

Fotbalistky Sparty rozdrtily v Lize mistryň St. Truiden 7:0

Praha - Fotbalistky Sparty Praha postoupily bez nejmenších problémů do osmifinále Ligy mistryň. Po výhře 3:0 v úvodním zápasu v St. Truidenu v domácí odvetě prvního kola rozdrtily belgické šampionky 7:0. V osmifinále narazí na druhý nejlepší celek švédské nejvyšší soutěže Linköping, který bude o poznání těžším soupeřem, ve dvou zápasech se slovinským Novým Mestem nastřílel totiž dokonce dvanáct branek.

Sparta - St. Truiden

Do utkání vstoupily domácí hráčky s klidem a vědomím tříbrankového náskoku. Hned od začátku si nicméně vytvořily tlak a obléhaly pokutové území soupeřek, ale vedoucí branky se dočkaly až v 26. minutě, kdy Broosovou překonala Lucie Martínková. Tatáž hráčka po druhém gólu Pivoňkové zvýšila ještě před poločasem na 3:0.

Po změně stran byla převaha domácích fotbalistek ještě výraznější a sparťanky ji vyjádřily dalšími čtyřmi brankami, když dvakrát se trefila Lucia Ondrušová. "Jsme šťastné. Plánovaly jsme dát víc gólů, než jsme vstřelily venku, takže super," shrnula záložnice letenského klubu.