sobota 27. května 2017 Valdemar

Vlašim přišla o dva gólmany, ale Duklu porazila a dál vede

Vlašim - V přímém souboji o první místo v druhé lize zvítězili fotbalisté Vlašimi nad Duklou Praha 2:1 a zvýšili svůj náskok v čele tabulky na čtyři body. Cennou výhrou se rozloučili s trenérem Romanem Nádvorníkem, který odchází do prvoligové Příbrami. Vlašimi se během utkání zranili dva brankáři a důležitý zápas musel dochytat záložník Droppa. V úvodu utkání sice byla o něco aktivnější Dukla, ale první rohový kop domácích dokázal po sklepnutí Schustera uklidit do sítě Jungr. Poté se hra vyrovnala a po necelých dvaceti minutách bylo skóre 1:1. Svatonský odstavil od míče Schutera a přesným centrem našel kanonýra Chigoua, který dal svůj devátý gól v sezoně. Naprázdno zatím vyšel pouze jednou.

Vlašim - Dukla Praha

Ani tento stav nevydržel dlouho. Po rohovém kopu Vlašimi ve vápně Chigou fauloval Jungra a nařízenou penaltu proměnil Bukač. Osm minut před koncem poločasu se srazil domácí gólman Toma se spoluhráčem Krmpotičem a sanitka ho odvezla do nemocnice se zlomenou lýtkovou kostí.

Ve druhém poločase diváky vytrhla z klidu až 68. minuta, kdy jeden z hráčů Dukly slabě vystřelil z rohu vápna a míč jen prosvištěl kolem tyče Drápelovy branky. Dukla se snažila o vyrovnání, ale neuspěla a mohlo se udeřit na druhé straně. Odražený míč po přímém kopu trefil Jungr z hranice vápna, ale mířil pouze do brankáře Rady. V závěru mohl vyrovnat Vrána, ovšem Krmpotič stál na brankové čáře a Vlašim zachránil. Poté se zranil i brankář Drápela a utkání musel dochytat střídající záložník Droppa.