čtvrtek 25. května 2017 Viola

Boleslav vyhrála penaltou v nastavení, Brno zůstává poslední

Praha - Fotbalisté Mladé Boleslavi v 11. kole první ligy doma s Bohemians 1905 dvakrát prohrávali, přesto nakonec slavili výhru 3:2. Hosty poslal dvakrát do vedení Hartig, za domácí však srovnali Mendy a Řezníček, který v první minutě nastavení navíc proměnil penaltu a zajistil Boleslavi těsnou výhru. Jablonec v severočeském derby porazil bez větších problémů 2:0 Ústí nad Labem, střelecky se dvěma zásahy ukázal Tomáš Pekhart. Brno promarnilo možnost utéct ze sestupových příček tabulky, neboť na vlastním hřišti prohráli 1:2 s Hradcem Králové. Hosty výrazně podržel gólman Hanuš, který vychytal při penaltě domácího kapitána Dostálka.

Fotbalisté Mladé Boleslavi

Klokani vyrukovali na Mladou Boleslav aktivním napadáním a především velkým důrazem. Již ve čtvrté minutě zatáhl po levé straně míč Trubila, před brankou našel Hartiga, který bez problémů překonal Millera. Boleslav se z herního trápení probrala až po pětadvaceti minutách a ve 31. minutě se v pravém rohu pokutového území uvolnil Mendy a střelou na zadní tyč srovnal. Do kabin šli ale spokojenější hosté, Nešpor přetlačil stopera Rolka a v tandemu s Hartigem postupoval na jediného obránce. Podařilo se mu míč dostat na Hartiga a ten se štěstím propálil Millera.

Boleslav se poté dlouho snažila marně probít se přes důraznou obranu hostí, ale k ničemu to nevedlo. Domácím ale pomohl brankář Sňozík. V 68. minutě se na pravé straně uvolnil střídající Řezníček, jeho centr překvapivě mířil mezi tři tyče a Sňozík již míč nedokázal vyrazit. V první minutě nastavení navíc Sňozík fauloval ve vápně a nařízenou penaltu proměnil hrdina domácích Řezníček. Boleslav tak po třech remízách slaví výhru, Bohemians popáté za sebou venku prohráli.

Jablonec zastavil výsledkový propad, spasil ho Pekhart

Úřadující vicemistr vstoupil do utkání s Ústím nervózně a v úvodu diváci mnoho pohledného fotbalu neviděli, zvlášť když ani nováček nijak oslnivý fotbal nepředváděl. Až ve 22. minutě přišel první světlý okamžik - Jablonský centroval do šestnáctky, na míč si vyskočil nejlepší domácí kanonýr Pekhart a hlavou překonal Bučka. Domácí mohli vést před poločasem i vyšším rozdílem, ale ránu úspěšného střelce prvního gólu zachránil včasným blokem Valenta.

Jenže brzy po pauze se prosadil Pekhart podruhé, který se prodral na hranici šestnáctky a prostřelil v ústeckém dresu debutujícího brankáře Bučka. Poté mohl přidat další gól Lafata, ale těsně minul a v 63. minutě stejný útočník nastřelil tyč. V 70. minutě mělo první a poslední velkou šanci hostující mužstvo, když se po chybě Jablonce ve středu pole míč rychle dostal na pravou stranu k volnému Gibalovi, jehož rána řádně otřásla jabloneckou tyči.

Brno promarnilo s Hradcem možnost opustit ligové dno

Zápas v Brně začali aktivněji hostující Hradec a už ve druhé minutě odvracela brněnská obrana trestný kop Rezka. Jako první se ovšem radovali Brňané: Rychlý brejk po levé straně vracel z pokutového území Došek na lépe postaveného spoluhráče a Rýdel bez přípravy z 18 metrů nedal hradeckému gólmanovi šanci. Až na konci první půlhodiny se hosté vymanili z brněnského sevření a hned se z toho vyklubal vyrovnávací gól. Fischer lehce načechral míč za záda brněnských stoperů a nabíhající Dvořák měl roli ke své první dnešní brance značně usnadněnou.

Po změně stran se těžiště hry přesunulo do středu hřiště. Ubylo rychlých protiútoků, více se kombinovalo, přesto šance přicházely. Rezkův centr usměrňoval mezi tyče opět Dvořák, ale minul. Vzápětí však Lejsal pouze vyrazil štiplavou Hochmeisterovu střelu a Dvořák míč pohodlně dopravil do brněnské branky. Vzápětí mohlo Brno rychle vyrovnat: Hájovský fauloval v pokutovém území Doška a sudí Kovařík nařídil penaltu. Jenže kapitán Dostálek ji kopl špatně a Hanuš ji vyrazil na roh. Pro Hradec pak už nebylo až tak velký problém uhájit první vítězství v sezoně na hřišti soupeře.