neděle 23. července 2017 Libor

České Budějovice získaly v duelu s Bohemians první jarní výhru

aktualizováno 30. 3. 2008 17:07

České Budějovice - Fotbalisté Českých Budějovic si po dnešní domácí výhře 2:0 nad Bohemians 1905 poprvé na jaře získaly všechny tři body. Jihočeši dnešní zápas 23. ligového kola naprosto ovládli, neškodným Pražanům vstřelili branky Svátek a Vozábal. "Klokani" ani v sedmém utkání po zimní pauze nedokázali získat tři body a v tabulce nadále zůstávají poslední, navíc jejich fanoušci poprvé žádali odvolání trenéra Busty.

České Budějovice získaly v duelu s Bohemians první jarní výhru.

Oba trenéři reagovali na rozpačité jarní výkony svých týmů a před dnešním utkáním pořádně zamíchali se sestavami. Nejvýraznější absenci ovšem zapříčinilo zranění, protože v domácí brance musel Křížek zaskočit za Kučeru, který měl problémy s lýtkem. Došlo tak souboj předsezonních gólmanských dvojek, neboť za vršovický tým opět chytal Zich.

Důležitost duelu poznamenala jeho první minuty. Ani jedno z mužstev nechtělo udělat zbytečnou chybu, a tak se na první náznak šance čekalo až do 16. minuty, kdy Zichovo nepřesné vyběhnutí Svátek ještě nepotrestal. Pražané hnáni stovkami věrných fanoušků drželi s domácími herně krok, ale ve finální fázi si počínali příliš zbrkle.

Ve 28. minutě si hosté vybrali další slabší chvilku a soupeř ji tvrdě ztrestal: nezvládli ofsajdový systém, za beky si naběhl Svátek a z velkého úhlu propálil Zicha. Pro domácího útočníka to byl první gól po zimním návratu na Střelecký ostrov.

Českobudějovičtí nadále lépe kombinovali a vůbec nepouštěli "klokany" k vlastnínu vápnu. Ve 34. minutě po přímém kopu Šímy těsně hlavou minul agilní Svátek, vzápětí si připsal první vážnější zákrok i domácí Křížek, který lapil Rezkův pokus o oblouček.

Hostující trenér Busta přeskupil o poločase řady, na trávník vyběhli čerství Bartek s Bálkem. Šest minut po příchodu z kabin se Pražané dostali do největší šance: za jihočeskou obranu si zaběhl Rezek, ale skákavou přízemní střelou minul.

Po hodině hry pak nečekaně udeřilo na opačné straně. Leštinův centr pěkně přiťukl Mrkvička přímo k nohám Vozábala, který se uvolnil a přesnou střelou k levé tyči zvýšil. Dynamo se druhým gólem uklidnilo, třetí trefu mohl navíc přidat Mrkvička, který špatně načasoval svůj výskok.

"Klokani" se v posledních dvaceti minutách přece jen více tlačili dopředu, ale k výraznější šanci se propracovali až dvě minuty před koncem, kdy pálil z dobré pozice nad Lukáš. Už v nastavení pak vytěsnil střelu osamoceného Mezlíka hostující gólman Zich. Jeho tým odjížděl s prázdnou a jindy věrní fanoušci je na cestu vyprovodili pískotem a skandováním "Busta ven".