Evropská a Konferenční liga UEFA

Rozhodčí v lize opět chybovali. Brno mělo kopat penaltu, gól Karviné neměl platit

Tři chyby sudích se odehrály ve víkendových zápasech 24. kola první ligy. Brno mělo kopat penaltu, Karviné nebyl odmáván těsný ofsajd, po němž padl gól, a Baník byl obrán o regulérní trefu, soudí Komise rozhodčích Fotbalové asociace ČR.

Utkání Slovácko - Brno
zdroj: ČTK autor: Glück Dalibor

V utkání mezi Slováckem a Brnem chyboval hlavní rozhodčí Petr Ardeleanu, když ve 33. minutě neodpískal pokutový kop pro hosty za faul na Konstantina Bazeljuka. Slovácko po gólu ve druhé půli vyhrálo 1:0 a Brno kleslo na poslední místo tabulky.

Chyby se dopustil také v utkání Slavie s Karvinou asistent Martin Wilczek, který v 87. minutě nesignalizoval těsný ofsajd Tomáše Wágnera. Karvinský útočník toho využil a snížil na konečných 2:3 pro Slavii.

V duelu Ostravy s Bohemians Praha 1905 chyboval asistent Stanislav Pochylý. Ve 45. minutě nepostřehl, že se střela domácího Roberta Hrubého odrazila od břevna za brankovou čáru a teprve pak míč vyskočil ven. Baník i tak vyhrál 2:0.