sobota 26. května 2018 Filip
17. KOLO PRVNÍ LIGY

Trpišovského premiéra skončila blamáží. Slavia senzačně padla v Jihlavě

aktualizováno 17. 2. 2018 19:42

Stačila jim takřka jediná povedená šance v zápase a v druhém poločase se vůbec nedostali ke střele. Jihlavští fotbalisté přesto dotáhli nemožný úkol do konce a dokázali zdolat Slavii 1:0, když se po krásné kombinaci trefil Pavel Dvořák. I když měli slávisté více ze hry, do vyložených příležitostí se téměř nedostávali a úvodní představení pod vedením Jindřicha Trpišovského tak skončilo obrovským zklamáním pro sešívané.

90+5.

Je konec, Jihlava vítězí! Slavia prohrává na půdě Vysočiny 0:1. To je obrovský úspěch týmu Martina Svědíka a velká senzace hned na úvod jara.

90+4.

Slavia se snaží o závar ve vápně, jenže rozhodčí píská ofsajd. Jihlava má na dosah tři body.

90+3.

Do vápna míří i Kolář, Deli se snaží zpracovat si míč, jenže má kopačku až příliš vysoko, konkrétně v Klímově obličeji, a dostává žlutou kartu.

90+2.

Sýkorova rána z levého kraje vápna, poté pálí nebezpečně také Stoch, Rakovan vyráží na roh.

90+2.

Dannyho bochánek za obranu, na který stihl doběhnout Bucha, je povalen na hřiště, ale podle rozhodčího nikoliv nedovoleně.

90+1.

Nákop do poloviny Slavie je nepřesný, Kolář přesně rozehrává na polovinu hřiště, jenže poté přicházejí mimořádně rozehrávky ze strany hostů.

90.

Dvě nepřesné přihrávky Dannyho přinášejí pokusy o protiútok Jihlavy, Danny poté fauluje za žlutou kartu.

88.

Jihlavští ukořistili míč a snažili se o rychlé přečíslení, jenže stopeři Slavie si situaci pohlídali.

87.

Spousta zblokovaných míčů ze strany jihlavských obránců hatí lepší kombinaci Slavie. Další rohový kop hostů a znovu nic.

86.

Poslední střídání ze strany Jihlavy, místo Zoubeleho jde na hřiště Štěpánek.

85.

Po dlouhé době další velká šance Slavie po individuálním průniku Stocha do vápna, jeho přihrávka před bránu je ale zblokována Rakovanem, Jihlava pak odkopává.

83.

Z hřiště odchází Fulnek, nahrazuje jej Klíma.

81.

Velmi solidní kolmá rozehrávka Kúdely, míč se dostává až k Sýkorovi, který centruje, ale u míče je před Necidem Rakovan.

79.

Sýkora na levém kraji vápna fauluje Fulneka a Vysočina může opět ušetřit pár vteřin. Jihlavští se prakticky za celý poločas nedostali do vápna soupeře.

79.

Jenže centr z rohového kopu je opět mizerný a znovu není jasné, čeho svými pokusy slávisté chtějí dosáhnout.

78.

Slavia naposledy střídá, za Hušbauera přichází Necid.

77.

Slávisté si obehrávají vápno Jihlavy, Stoch střílí a jeho rána je znovu zblokována na roh.

74.

Další faul ze strany Ljovina, tentokrát na Zmrhala, a Sýkora se postará o rozehrávku standardky.

73.

Slavia posílá na hřiště další novou tvář, na trávník přišel Danny za Michala Frydrycha. Sešívaní přecházejí na systém se třemi obránci.

72.

Frydrych sklepává nákop ve vápně, Ngadeu se dostává ke střele z halfvoleje, ale míč končí několik metrů nad břevnem.

1 2 3 4 »

Jihlavským se výborně povedl začátek a po rychlé akci zaskočili obranu favorita. Dvořák převzal míč od Ikauniekse a v desáté minutě propálil zimní posilu Slavie brankáře Koláře.

Na těžkém terénu, na který se snášelo postupem času sílící sněžení, měli hosté herní převahu. Velkou příležitost na vyrovnání si slávisté vypracovali o čtyři minuty později, když Zmrhal ve skrumáži už překonal Rakovana, ale míč z brankové čáry odhlavičkoval Ljovin.

"Sešívaní" dál svírali soupeře na jeho polovině, ale k ohrožení branky se dostávali jen po centrovaných míčích ze strany. V 23. minutě Hušbauer našel na zadní tyči Škodu, ale jeho hlavička skončila mimo. Vysočina o sobě dala vědět o pět minut později, kdy se do brejku dostal Zoubele, místo centru na volného Ikauniekse však volil hodně nepřesnou střelu.

Trpišovský: Gól padl ze situace, která nás trápila celou přípravu

O přestávce Stoch v záloze nahradil nevýrazného Mingazova a Slavii změna pomohla. Trpišovský stáhl hru na tři obránce a hosté měli od prvních minut druhé půle převahu. Po hodině hry mohl zpoza vápna srovnat Hušbauer, ale Rakovan jeho střelu dokázal vytěsnit nad branku.

Jihlavě se podařilo tlak otupit střídáním a taktickým zdržováním. Neuspěl ani Ngadeu, jehož pokus mířil nad branku. Čtyři minuty před koncem se po individuální akci Stocha opět blýskl Rakovan, který v nastavení dokázal zlikvidovat také ránu dalšího náhradníka Dannyho. Slavia od roku 2006 nedokázala v Jihlavě vyhrát šestý ligový zápas za sebou, Trpišovský na Vysočině neuspěl ani na pátý pokus.

Vysočina Jihlava - Slavia Praha 1:0 (1:0)

Branka: 10. Dvořák. ŽK: Schumacher, Ikaunieks - Sýkora, Kolář, Danny, Deli. Diváci: 3789.

Jihlava: Rakovan - Vaculík (65. Holík), Tlustý, Buchta, Schumacher - Ljovin - Fulnek (83. Klíma), Urblík, Dvořák, Zoubele (86. Štěpánek) - Ikaunieks. Trenér: Svědík.
Slavia: Kolář - Frydrych (73. Danny), Kúdela, Deli, Sýkora - Ngadeu - Mingazov (46. Stoch), Hušbauer (78. Necid), Bucha, Zmrhal - Škoda. Trenér: Trpišovský.

Martin Svědík (trenér Jihlavy): "Myslím si, že to byl zápas dvou poločasů. Do zápasu jsme šli s cílem, abychom měli kompaktní obranu a zároveň vysunutý presink, získávat balóny a nebezpečně hrozit každou kolmou přihrávkou za obranu soupeře a každou šanci dohrát. Chtěli jsme také nalézt na soupeře, vytvořit na něj tlak, aby neměl rozehrávku. První poločas se nám to i dařilo. Slavie měla nějaké šance, ale branka vyplynula právě z naší dobré přechodové fáze, kdy jsme získali balón a dobrým zakončením jsme se dostali do vedení. Druhý poločas už byl o něčem jiném. Slavie hodně zjednodušila hru a hrála to hodně přes strany, kdy nakopávala balóny na Škodu a pak na Necida. Z naší strany to bylo o pozornosti a koncentraci v šestnáctce a poctivě to dohrát. Kluci si sáhli na dno, podali maximální výkon."
Jindřich Trpišovský (trenér Slavie): "Do zápasu jsme nevstoupili dobře. Kromě jedné situace jsme si nevytvořili žádnou šanci. Stejně jako v Ostravě jsme z první šance soupeře inkasovali. Navíc to bylo ze situace, která nás trápí celou přípravu, a to, že nemáme nabraného podhrotového hráče soupeře při náběhu do vápna, který je sám a dává gól. To už se opakuje poněkolikáté. Jihlava do zápasu vstoupila dobře, dostala se do vedení, měla lepší pohyb. Šance, které jsme si v prvním poločase vytvořili, jsme nedokázali proměnit. Ve druhém poločase se zhoršilo počasí i terén. Na hřišti to byl boj, kdy bylo spousta nakopávaných míčů. Když jsme si vytvořili tlak, tak jsme z něj nedokázali vstřelit žádnou branku, a proto jsme v tom utkání neuspěli."

Zdroj: ČT sport