MS smíšených dvojic 2024 Švédsko

Olomouc si v Turecku smlsla na účastníkovi Ligy mistrů

Cenný skalp si v závěru soustředění v Turecku připsali fotbalisté Sigmy Olomouc. Slovinského šampiona z Mariboru porazili jednoznačně 3:0, přestože hráli od 20. minuty v oslabení. Dva góly vstřelil účastníkovi skupinové fáze Ligy mistrů Martin Hála, jeden přidal Jakub Plšek.

Fotbalisté Sigmy Olomouc se radují z gólu
zdroj: ČT4 autor: Ožana Jaroslav

Hanákům vyšel excelentně start utkání a ve 2. minutě otevřel skóre Hála po Zahradníčkově přihrávce. V 15. minutě se z dorážky prosadil opět Hála a následně rozvlnil síť hlavou i Plšek. Krátce před tím však dostal červenou kartu David Houska.

Baník Ostrava po úvodních výhrách nad Jaroslavlí (2:0) a Sönderjyske (1:0) nestačil v tureckém Beleku na bulharský Lokomotiv Plovdiv a prohrál 0:1. Zápas rozhodl v 17. minutě vlastním gólem obránce Jiří Fleišman. Útočník Tomáš Poznar obdržel těsně před koncem červenou kartu.

Jihlava zdolala v první přípravě na tureckém kempu druholigový rumunský Hermannstadt 2:1. V dresu Vysočiny se trefili Michael Rabušic a Pavel Dvořák. Karviná remizovala na Kypru se srbským celkem Čukarički 0:0.