sobota 23. září 2017 Berta
SOUHRN 1. KOLA PRVNÍ LIGY

Plzeň začala kanonádou a Slavii spasila penalta, Sparta naopak zaváhala

aktualizováno 30. 7. 2017 21:45

Dva ze tří hlavních favoritů na titul – obhájce prvenství Slavia a Plzeň s navrátilcem Pavlem Vrbou na lavičce – vstoupili do sezony vítězně. Zatímco Viktoria vletěla na Duklu jako uragán a už do poločasu vedla o čtyři branky, sešívaní se proti Teplicím spíše trápili a zachránila je velmi sporná penalta. Hubený triumf měla na dosah i Sparta, ale dvě minuty před koncem inkasovala a v malém pražském derby remizovala s Bohemians 1905.

Halil Altintop v dresu Slavie

Viktoria Plzeň - Dukla Praha 4:0

Dominantním způsobem vstoupila do letošní sezony Viktoria Plzeň. Svěřenci kouče Pavla Vrby si před vlastními příznivci poradili s Duklou Praha 4:0. Základ jednoznačnému vítězství dali už během první půle, kdy vstřelili všechny branky. Gólem a asistencí zazářilo duo Patrik Hrošovský - Michael Krmenčík. Zbylé trefy obstarali Lukáš Hejda s Tomášem Hořavou. Před odvetou 3. předkola Ligy mistrů se Západočeši naladili ideálním způsobem.

Slavia Praha - FK Teplice 1:0

Po hubeném vítězství nad běloruským Borisovem ve 3. předkole Ligy mistrů vstoupila Slavia totožným výsledkem i do domácí soutěže. Ambiciózního soupeře z Teplic porazila 1:0. Jediný gól vstřelil už v 9. minutě Halil Altintop, který s přehledem proměnil penaltu nařízenou za údajnou ruku Tomáše Vondráška.

Souček: Nula vzadu je důležitá, ale musíme zapracovat na finální fázi

Sparta Praha - Bohemians 1905 1:1

Sparta na rozdíl od hlavních konkurentů, Slavie a Plzně, nepřetavila výhodu domácího prostředí ve vítězství - s Bohemians 1905 pouze remizovala 1:1. Na úvodní trefu kapitána Davida Lafaty z pokutového kopu totiž dvě minuty před koncem odpověděl pohotový Michal Šmíd a stanovil konečný výsledek.

Zbrojovka Brno - Baník Ostrava 1:3

Zahajovací duel sezony 2017/18 opanoval nováček nejvyšší soutěže z Ostravy. Baník se na půdě Zbrojovky prezentoval nebojácným výkonem a soupeře z moravské metropole zdolal 3:1. Na úvodní gól Roberta Hrubého sice zareagoval před přestávkou Miloš Kratochvíl, ale přesný zásah střídajícího Milana Baroše určil držitele plného počtu bodů. Pojistku přidal těsně před koncem agilní Bronislav Stáňa.

Baroš: Vítězný gól mě těší, ale jsem rád hlavně za mančaft

1. FC Slovácko - FK Jablonec 1:1

Slovácko se v loňské sezoně stalo spolu s brněnskou Zbrojovkou remízovým králem první ligy, když nasbíralo hned 14 nerozhodných výsledků. A se stejnou ambicí – zdá se vkročil tým z Uherského Hradiště i do nové sezony. V úvodním kole nejvyšší soutěže remizoval 1:1 s Jabloncem, jenž tak bodoval v pátém z posledních šesti vzájemných duelů.

MFK Karviná - Vysočina Jihlava 2:0

Stoprocentní bilanci z loňského ročníku si proti Jihlavě udržela i v prvním utkání toho letošního. Karviná před vlastními příznivci skórovala dvakrát, brankář Martin Berkovec udržel čisté konto a výrazně přispěl k vítězství. Do střelecké listiny se zapsali Jan Šisler s Janem Kalabiškou. Ligový debut hostujícího kouče Ivana Kopeckého tak skončil nezdarem.

FK Mladá Boleslav - Sigma Olomouc 1:2

Sigma Olomouc překvapila pohárového účastníka z Mladé Boleslavi a na jeho půdě zvítězila 2:1 - dvěma góly během první půle se o to zasloužil Šimon Falta. Středočeši snížili až v závěru trefou ruské posily Nikolaje Komličenka.

Slovan Liberec - Fastav Zlín 1:0

Od 26. minuty vzdorovali po vyloučení Ibrahima Traorého fotbalisté Zlína přesilovce domácího Liberce a po zranění Petra Jiráčka dokonce museli dohrát poslední čtvrthodinu v devíti. O body je nakonec až v 84. minutě připravil střídající Matěj Pulkrab, který svému celku zajistil výhru 1:0.