úterý 22. srpna 2017 Bohuslav
13. kolo první ligy

Koné vystřelil Slovácku výhru nad Karvinou

Karviná – Teprve druhou výhru z posledních devíti zápasů si připsali fotbalisté Slovácka. Tým z Uherského Hradiště zvítězil díky gólu Francise Koného 1:0 a posunul se na jedenácté místo tabulky. Karvinský nováček na svém stadionu potřetí za sebou nebodoval naplno a je sedmý.

Slovácko slaví výhru

Kouzlo domácího prostředí z úvodu sezony jako by v Karviné přestávalo fungovat. Už ve čtvrté minutě mohl ztrátu míče uprostřed potrestat Civič, ale nováčka po jeho ráně k tyči ještě spasil Laštůvka. I ten už ale byl ve 13. minutě krátký na dorážku nepokrytého útočníka Koného, který po Šimkově centru na zadní tyč na malém vápně pouze nastavil placírku.

Navzdory stálému dešti se v Karviné hrál svižný fotbal v tempu. Domácí po obdržené brance zvedli hlavy a v silné pětiminutovce dvakrát sahali po vyrovnání. Ale Budínský z přímého kopu trefil břevno a Voltr po akci s Jurčem zblízka Heču už nedokázal přehodit. Pak se musel vytáhnout zase Laštůvka, který vyškrábl trestný kop Havlíka i dobře umístěnou střelu po brejku Koného.

Karvinskou ofenzivu po přestávce na chvíli okysličil a rozhýbal příchod Panáka. Aktivnější Slezané také v 50. minutě už skoro zvedali ruce. Do průniku Zeleného ještě stihl sáhnout rukou Heča, ale vyrovnání zabránil stoper Rada, který z brankové čáry pohotově vykopl dorážku Voltra. Tomu v tomto zápase gól nebyl souzen a Heča si čtvrthodinu před koncem poradil i s jeho střelou z šestnáctky.

Domácí se v závěru těžko dostávali do tlaku. Jejich trápení mohl utnout Civič, ale do jeho povedené rány se v poslední minutě postavila tyč. Karviná tak nakonec ze závěrečné akce málem vydolovala bod, jenže Holíkově voleji z velkého vápna chybělo pár decimetrů.

MFK Karviná - 1. FC Slovácko 0:1 (0:1)
Branka: 13. Koné. Rozhodčí: Arnošt - Vít, Julínek. ŽK: Janečka, Budínský - Šumulikoski, Daníček, Reinberk. Diváci: 2912.

Karviná: Laštůvka - Holík, Košťál, Hošek, Zelený - Janečka, Budínský - Moravec (79. Juřena), Voltr, Eismann (46. Panák) - Jurčo (68. Puchel). Trenér: Weber.

Slovácko: Heča - Chvátal, Rada, Košút, Šimko - Šumulikoski - Diviš (85. Reinberk), Daníček, Havlík, Civič (90. +3 Kerbr) - Koné. Trenér: Levý.

Ohlasy trenérů:

Jozef Weber (trenér Karviné): "Měli jsme zase špatný vstup, doma už opakovaně. Po inkasovaném gólu se to zvedlo. Zjednodušili jsme to, byly tam i pěkné akce, bohužel jsme je nevyřešili gólově. Ještě v úvodu druhého poločasu jsme měli tlak, ale pak to postupně upadalo a nic zvláštního se tam nedělo. Slovácko to v pohodě odbránilo. Ve druhé půli se to soupeři otevíralo a při některých brejcích jsme měli i štěstí. Prohra mrzí, protože to byl srovnatelný soupeř. Měli jsme být odvážnější."

Stanislav Levý (trenér Slovácka): "Vstoupili jsme do utkání aktivně a dobře, soupeře jsme přehrávali. Pramenila z toho vedoucí branka po krásné kombinaci. Ale pak jsme udělali určité chyby, zbytečně jsme se zatáhli, přestali být aktivní. Tím se soupeř dostával do tlaku. Ale dokázali jsme si s tím poradit. Karviná i ve druhém poločase hrála jednoduše, ale po taktické stránce jsme to zvládli velice dobře. Bohužel jsme to nedokázali víc uklidnit druhou brankou po některém z brejků."