pondělí 20. listopadu 2017 Nikola

Dočkal se nechal vyloučit v první půli a Sparta remizovala s Libercem bez branek

aktualizováno 6. 11. 2016 17:11

Liberec – Jak Sparta, tak Liberec zůstávají v letošní ligové sezoně za očekáváním a ve vzájemném souboji tak oba týmy potřebovali zvítězit. Slovan po vyloučení letenského záložníka Bořka Dočkala hrál celý druhý poločas "přesilovku", jenže nedokázal vstřelit branku a duel tak skončil bezbrankovou remízou.

0.

Vítejte u on-line přenosu ze zápasu Slovan Liberec – Sparta Praha.

0.

Ani jeden z týmů nemůže zatím být se sezonou spokojen. Spartě se určitě nelíbí, že je zatím až na páté příčce ligové tabulky a kouká na záda nejen Plzni, ale i Zlínu, Mladé Boleslavi a také úhlavnímu rivalovi ze Slavie. Liberec je dokonce jedenáctý.

0.

Oba týmy také trápí rozsáhlá marodka. Na obou stranách chybí deset hráčů a trenéři na obou stranách tak musí v sestavách notně improvizovat.

0.

Sestava Slovanu Liberec: Dúbravka – Coufal, Nitrianský, Pokorný (C), Sýkora – Breite, Folprecht – Bartl, Ševčík, Vůch – Baroš.

Náhradníci: Hladký – Navrátil, Komličenko, Súkenník, Machuča, Bartošák, Karafiát.

0.

Sestava Sparty Praha: Koubek – Karavajev, Mazuch, Michal Kadlec, Nhamoinesu – Mareček, Mario Holek, Dočkal, Holzer – Lafata (C), Juliš.

Náhradníci: Miller – Pulkrab, Havelka, Dudl, Milan Kadlec, Köstl, Mustedanagič.

0.

Míč už je ve středovém kruhu a zápas co nevidět začne.

0.

Stadion ještě drží minutu ticha za nedávno zesnulého technika bezpečnosti stadionu Slovanu.

1.

Rozhodčí zadul do píšťalky a Sparťané uvedli míč do hry.

2.

Sparta se snaží o kombinaci, přes napadající hráče Liberce se jí ale přejít nedaří.

3.

Liberecký Breite napřáhl ke střele, naštěstí pro letenské ale trefil jen spoluhráče Baroše.

4.

Liberec byl opět v náporu. Vůch ale nacentroval velice špatně.

5.

Liberec opět kombinoval u pokutového území Sparty. Snahu Slovanu ale uťal faul Nitrianského.

6.

Obrana Sparty zastavila další útok Liberce.

6.

První šance zápasu. Po Nitrianského centru hlavičkoval Vůch. Sparťanský brankář Koubek ale neměl větší potíže.

7.

První útočná snaha Sparty neměla dlouhého trvání.

8.

Liberec drží míč a kombinuje na polovině Sparty.

8.

Další Nitrianského centr končí v náruči sparťanského brankáře.

9.

Rychlý protiútok Sparty končí Holzerovou střelou zpoza pokutového území, která zhruba o metr přeletěla libereckou branku.

10.

Protiútok Liberece zakončil Baroš. Jeho střela ale nenadělala brankáři žádné problémy.

12.

Liberec je znovu v náporu, který resultuje ve Folprechtu nepříliš povedenou ránu.

1 2 3 4 5 6 »

Oba týmy trápí v posledních dnech velká marodka. Liberci kvůli zranění chyběli hned tři stopeři, takže se do středu obrany musel vrátit uzdravený kapitán Pokorný, který nastoupil téměř po dvou měsících.

V první půli se hrál bojovný fotbal, kterému ale chyběly šance. Slovan začal aktivněji, Koubka ale příliš neohrozil. Na druhé straně pálil těsně nad Holzer. Ve 24. minutě vypadl hostujícímu gólmanovi míč, Baroš však odkrytou bránu netrefil. Julišův gól pak neplatil kvůli předešlému ofsajdu.

Další průběh utkání výrazně ovlivnila situace ze 42. minuty. Dočkal zřejmě loktem zasáhl domácího Breiteho a rozhodčí Franěk ho vyloučil. Liberci po pauze přesilovka zpočátku příliš nešla a zahrozil jen Bartlovou střelou, kterou vyrazil Koubek. Letenští naopak i v oslabení měli dvě šance. V té větší Lafata hlavičkoval po rohu vedle.

Až poté Severočeši soupeře více zatlačili. V 68. minutě se míč po centru odrazil ke Komličenkovi, ale ten překopl. O minutu později zahrozila opět Sparta, po centru z přímého kopu pálil z voleje těsně nad Mazuch. Na opačné polovině netrefil prostor mezi tyčemi Vůch a po něm ani hlavičkující Komličenko. V závěru už dohrával Liberec přesilovku v křeči a rozhodnout naopak mohl z brejku Juliš, jenž ale minul.

Slovan Liberec - Sparta Praha 0:0
Rozhodčí: Franěk - Blažej, Moláček. ŽK: Breite, Sýkora - Costa, Holzer, Mazuch. ČK: 42. Dočkal (Sparta). Diváci: 6668.

Liberec: Dúbravka - Nitrianský (63. Komličenko), Coufal, Pokorný, Sýkora - Breite, Folprecht - Bartl (86. Navrátil), Ševčík, Vůch - Baroš. Trenér: Trpišovský.

Sparta: Koubek - Karavajev, Mazuch, Michal Kadlec, Costa - Holek, Mareček - Juliš (83. Mustedanagič), Dočkal, Holzer (69. Dudl) - Lafata (73. Pulkrab). Trenér: Holoubek.

Ohlasy trenérů:

Jindřich Trpišovský (trenér Liberce): "Bohužel to skončilo tím nejhorším výsledkem pro fotbal 0:0. Zásadní moment bylo vyloučení, do té doby to byl velmi kvalitní fotbal z obou stran. I když nebylo moc šancí, mělo to vysoké tempo a dobrou úroveň. Vyloučení změnilo ráz utkání, ublížilo to kvalitě zápasu. Od té doby to bylo o našem dobývaní soupeřovy obrany a rušivých protiútocích Sparty. My jsme si chtěli vytvořit větší tlak, což se nám relativně územně podařilo, ale chtěli jsme být kvalitnější v předfinální fázi a v pokutovém území. Vyplynulo z toho to, co jsme úplně nechtěli, aby z toho nebyla taková házená. Moc gólových příležitostí jsme si nevytvořili, a pokud jsme se do nějaké dostali, nevyřešili jsme ji komfortně. Asi největší šanci neproměnil Egon Vůch. Chyběl nám větší klid, náš fotbal je takový splašený. Za mě trochu zklamání, bod je v naší situaci málo. Chtěli jsme vyhrát a na Spartu jsme si věřili."

David Holoubek (trenér Sparty): "Vzhledem k situaci, která nastala, že jsme šli do deseti a museli se celý druhý poločas bránit, je bod pro nás dobrý. Ale ve druhém poločase jsme tam měli příležitosti, které jsme mohli proměnit, a bylo by to mnohem veselejší. Je to pro nás samozřejmě ztráta, chtěli jsme tu vyhrát. Ale nebudeme se vzdávat nikdy. V tomhle stavu, v jakém jsme, z toho třískáme, co to dá. Musíme podzim dojet co nejlépe. Situaci před vyloučením jsem neviděl. Viděl jsem, že Bořek dostává červenou kartu a odchází ze hřiště. Říkal, že tam bylo nějaké postrčení, nebo nějaké přetočení do protihráče. Asi červená karta jasná. Je to komplikace jak pro něj, protože to budu řešit, tak pro tým, protože nás oslabil. Budu to řešit asi pokutou a nějakým důrazným pohovorem."