neděle 24. září 2017 Jaromír
12. KOLO PRVNÍ LIGY

Slavia přečkala velké šance Jablonce a je ráda za remízu 0:0

aktualizováno 30. 10. 2016 17:13

Jablonec - Slavia nepotvrdila dobrou formu posledních týdnů a v Jablonci většinu zápasu tahala za kratší konec. Pražané přežili díky skvělému výkonu brankáře Pavlenky několik velkých šancí Severočechů, sami nebyli bez absentujícího Škody v útoku nebezpeční a nakonec mohli být rádi za remízu 0:0. Slavia tak v lize poprvé po šesti kolech ztratila body.

0.

Vítejte u on-line přenosu z utkání FK Jablonec – Slavia Praha.

0.

Červenobílí pod koučem Jaroslavem Šilhavým v devíti soutěžních zápasech neprohráli a v posledních osmi zvítězili. V lize vyhráli šestkrát za sebou a sedmý triumf by rádi přijali v Jablonci, i když severočeského soupeře v nejvyšší soutěži už šestkrát neporazili.

0.

Jablonečtí zatím na podzim zaostávají za očekáváním. Celek ze severu Čech určitě myslí výš než na 11. místo, které aktuálně zaujímá v tabulce.

0.

Sestava FK Jablonec: Hrubý – Masopust, Hübschman (C), Hybš, Matěj Hanousek – Tecl, Trávník, V. Kubista, Jiráček, Mihálik – Doležal.

Náhradníci: Valeš – Mehanovič, Kouřil, Končal, Pospíšil.

0.

Sestava Slavia Praha: Pavlenka – Frydrych, Bílek (C), Ngadjui, Bořil – Souček – Zmrhal, Hušbauer, Barák, Švento – Mešanović.

Náhradníci: Berkovec – Mihalík, Mikula, Mingazov, Ščuk, Van Buren, van Kessel.

0.

Výkopu utkání předchází slavnostní ceremoniál, při němž jsou na jablonecké Střelnici oceněni bývalí hráči Jablonce.

0.

Oba kapitáni už si potřásli rukama a utkání co nevidět začne.

1.

Rozhodčí zahájil utkání a Jablonec se střemhlav vrhá do útoku.

2.

Hübschman nakopl míč směrem na Doležala, míč ale skončil v autu a vhazuje Slavia.

2.

Zmrhala, respektive slávistický brejk zabrzdila obrana Jablonce.

3.

Jiráček vletěl do Hušbauera a za cenu faulu přerušil kombinaci Slavie.

4.

A Jiráčkův faul se Jablonci vyplatil. Rozehrávka standardky Slavii vůbec nevyšla.

5.

Jablonecký gólman Hrubý byl donucen napadáním Slavie k dlouhému nákopu a po sérii hlaviček a vysokých nákopů u něj míč skončil znovu. A tak ho jablonecký brankář znovu nazdařbůh nakopl kupředu.

7.

Odražené vysoké míče létají ze strany na stranu.

7.

Slávista Švento se zřítil k zemi v šestnáctce, rozhodčí na značku pokutového kopu ale neukázal.

8.

Slávistické napadání dělá Jablonci obrovské potíže v rozehrávce.

9.

Slávisté útočí, do zakončení se ale nedostali.

10.

Frydrych tak dlouho kličkoval, až zfauloval jabloneckého Trávníka.

11.

Jablonecký Tecl zakončoval. Míč ale místo na bránu poslal do výšky.

12.

Švento kličkuje, až vykličkoval za autovou čáru.

1 2 3 4 5 »

Slávistický kouč Šilhavý při návratu do Jablonce, kde ještě před rokem trénoval, musel udělat dvě vynucené změny v sestavě. Nemocného Deliho nahradil na stoperu Ngadeu, místo něhož se na pozici defenzivního záložníka představil Souček. V útoku pak nahradil zraněného Škodu nejlepší střelec Slavie v ligové sezoně Mešanovič.

Bosenský kanonýr se ale v prvním poločase stejně jako ostatní ofenzivní hráči prakticky neprosazoval. Fanoušci v úvodním dějství neviděli ani jednu větší šanci, jen pár náznaků, které odvrátily pozorné obrany.

Jablonečtí více drželi míč a po přestávce začali náporem. Ve 48. minutě si na Trávníkův přímý kop naskočil Kubista a hosty po jeho hlavičce zachránil Pavlenka. Další šanci měli Severočeši o dvě minuty později, Mihálik ale ve skluzu těsně nedosáhl na míč. Stejný hráč měl na noze vedoucí gól i v 56. minutě, jenže odražený balon po centru napálil nad.

Bořil: Jablonec se na nás dobře připravil, musíme se zlepšit

Pražanům se zdaleka nedařilo tak jako v předchozích zápasech a potvrzovali, že na Jablonec příliš neumí. V lize ho v součtu s tímto duelem neporazili už posedmé za sebou. Trenér Šilhavý reagoval tím, že vystřídal Mešanoviče za čerstvého Van Burena. Červenobílí poté přidali a v 70. minutě měl velkou šanci Bořil, který po závaru a drobném přistrčení od protihráče pálil vedle.

Jablonec se ale brzy vymanil z tlaku a v 77. minutě postupoval při brejku k brance Doležal, Pavlenku ale neprostřelil. Hostující gólman pak Pražany zachránil i v 87. minutě, kdy skvěle vyrazil ránu střídajícího Mehanoviče. Oba soupeři se tak rozešli smírně, popáté z posledních šesti ligových soubojů.

FK Jablonec - Slavia Praha 0:0
Rozhodčí: Proske - Pospíšil, Boček. ŽK: Mihálik - Bílek, Bořil. Diváci: 4255.

Jablonec: Hrubý - Masopust, V. Kubista, Hübschman, Hybš - Trávník, Jiráček - Tecl, Mihálik (72. Mehanovič), Hanousek (90. Pospíšil) - Doležal. Trenér: Klucký.

Slavia: Pavlenka - Frydrych, Bílek, Ngadeu, Bořil - Souček - Zmrhal (85. Mihalík), Hušbauer, Barák, Švento (74. Mingazov) - Mešanovič (64. Van Buren). Trenér: Šilhavý.

Zdeněk Klucký (trenér Jablonce): "Do dnešního zápasu jsme vstoupili s vědomím síly našeho soupeře, velikost kádrů se nedá srovnávat. Taktikou bylo vycházet ze zabezpečené obrany a hrozit z rychlých protiútoků, což kluci plnili. Mohli jsme vstřelit branku, ale to se bohužel nepodařilo. Jsme rádi, že jsme Slavii udrželi a nepustili ji do výraznější převahy. Obrana je celá předělaná a zdá se mi, že i Tomáš Hübschman ožil. Vojta Kubista také odehrál dobrý zápas. Prostě nám vypadli tři stopeři ze základu a museli jsme zaimprovizovat. Já jsem tu na brigádě. Jak dlouho to půjde, tak dlouho tu budu. Nechci spekulovat."

Jaroslav Šilhavý (trenér Slavie): "Musím složit soupeři poklonu. Jablonec celý zápas odmakal a vytvořil si gólové šance, které zaplaťpánbůh pochytal brankář, nebo je neproměnili. Jablonec hrál s obrovským nasazením. My jsme byli bez pohybu, malá agresivita. Dnešní zápas nám také ukázal, že ještě nejsme tam, kde chceme být, a to je možná i dobře. Nechci z toho dělat výbuch, protože náš protivník hrál vynikající fotbal. Možná se projevily i změny v sestavě, kde nám chyběli siloví hráči. Deli a Škoda nám chyběli, ale věřím, že do příštího zápasu budou v pohodě. Dnes jsme ten bod vydolovali a jsme za něj rádi. Bereme ho, protože soupeř měl více gólových šancí než my."