úterý 12. prosince 2017 Simona
29. KOLO SYNOT LIGY

Příbram se záchraně nepřiblížila, vyhořela se Slavií

aktualizováno 11. 5. 2016 22:37

Příbram - Zápas Příbrami se Slavií přehlušila extempore sudích Pilného a Jecha, kteří se na utkání dostavili zřejmě podnapilí. Už po půl hodině samotného zápasu ale bylo téměř jasné, že Příbram se záchraně v první lize nepřiblíží. Se Slavií už v té době prohrávala po trefách Součka, Mešanoviče a Baráka 0:3, v druhém poločase alespoň snížil Brandner. Příbram ale přesto má před posledním kolem, kdy bude hrát v Jablonci, náskok dvou bodů na předposlední Olomouc.

Utkání Příbram - Slavia

Slavia rozhodla zápas během první půlhodiny, kdy se prosadili Tomáš Souček, Muris Mešanovič a Antonín Barák. Příbram už jen ve druhé půli snížila zásluhou Patrika Brandnera. Ztratila tak body ve dvanáctém ze třinácti jarních zápasů. Naopak Slavia posedmé za sebou bodovala.

V úvodu se diváci na stadionu bavili hlavně počínáním čtvrtého rozhodčího Marka Pilného, jehož chování vzbudilo podezření, že byl pod vlivem alkoholu. Motal se, padal a chvíli stínoval lajnového sudího, než ho pořadatelé zpacifikovali a po zbytek poločasu drželi mimo dění.

Mezi tím na hřišti dominovala Slavia, která ničila domácí svojí produktivitou. Už ve 12. minutě napřáhl Souček a jeho střelu tečoval mimo dosah brankáře Hrušky stoper Tregler. Krátce na to předvedla Slavia hezkou kombinační akci, na jejímž konci byl Mešanovič, který tvrdou ranou vedení navýšil.

Zřejmě opilého sudího Pilného musel ze hřiště dostat pořadatel

Domácí nutně potřebovali bodovat a rázem se ocitli ve svízelné situaci. Na hřišti to bylo vidět, těžko se prosazovali a gólman soupeře byl téměř bez práce. Naopak ve 29. minutě napřáhl z dálky Barák a trefil se přesně k tyči. Jako odchovanec Příbrami gól proti mateřskému klubu neslavil.

Domácí se probrali až po změně stran a Brandner po přihrávce střídajícího Moravce snížil. Slavia, v jejíž obraně chyběl zraněný stoper Deli, měla najednou více starostí, ale odolávala.

Příbram vysunula na hrot i stopera Zápotočného, který měl v 70. minutě velkou šanci, ale zblízka brankáře Berkovce nepropálil. Ten mu o pět minut později chytil i hlavičku. A když na míč v šanci nedosáhl Bednář, Slavia už si výhru bez problémů pohlídala. Navíc Keniovi v navýšení zabránila tyč.

1. FK Příbram - Slavia Praha 1:3 (0:3)

Branky: 53. Brandner - 13. Souček, 15. Mešanovič, 29. Barák. Rozhodčí: Marek - Vlasjuk, Caletka - Jech, Pechanec. ŽK: Bednář.

Příbram: Hruška - Mudra (77. Dosoudil), Tregler, Zápotočný, Divíšek - Hnaníček, Krameš (30. Brandner) - Štípek (46. Moravec), Pilík, Rezek - Bednář. Trenér: Pulpit.
Slavia: Berkovec - Mikula, Frydrych, Bílek, Bořil - Souček - Mihalík (84. Vukadinovič), Hušbauer, Barák (79. Piták), Zmrhal - Mešanovič (73. Kenia). Trenér: Uhrin ml.

Martin Pulpit (trenér Příbrami): "Soupeř vyhrál zaslouženě, vstřelil tři branky, zatímco my jsme do utkání vstoupili tak, jak jsme vstoupili. Řekl jsem hráčům v poločase, ať to nevzdávají, zjednodušili jsme hru, snížili jsme, měli jsme tam šance, ale jelikož k tomu hráči přistoupili tak, jak přistoupili, je to výsledek zasloužený. Podobné to bylo ve Zlíně, ale tam nás soupeř nepotrestal, zatímco Slavie byla efektivní. Převzal jsem prvoligový tým a není tady organizace. Hráči nevědí, co jaký post obnáší. Tréninků je bohužel málo, a abych dostal do týmu to co je třeba, na to nemám čas. Dostali jsme tři góly z prostoru, kde máme dva stopery a dva defenzivní záložníky a stejně ten prostor před vápnem neuhlídáme. Pak nemáme šanci uspět. Teď musíme vybrat 11 borců, kteří budou schopni zápas odmakat od první minuty a plnit naše pokyny. Potřebujeme to proti Jablonci zvládnout alespoň do remízy, která by nám přinesla záchranu. Na nic jiného teď nemyslím."
Dušan Uhrin mladší (trenér Slavie): "Hráli jsme dva zápasy ve třech dnech asi poprvé v sezoně a nevěděli jsme, co to s týmem udělá. Proto jsme po hráčích chtěli, aby dali všechno do první půle a to se povedlo. Podali jsme v ní stoprocentní výkon, vyhrávali souboje, dali tři góly a získali jsme klid. Ve druhé půli už to nebylo ono, ale i tak jsme tam měli dvě velké šance. Šance jsme měli v každém zápase, ale teď jsme se trochu uklidnili a každou druhou proměňujeme. To se mi samozřejmě líbí. Máme teď už jisté páté místo a budeme fandit Mladé
Boleslavi v poháru, ale hromadně na to koukat nebudeme. Chci, aby hráči hned odjeli na dovolenou, protože pokud bychom postoupili do evropských pohárů, budou mít jen dva týdny volna."