ČTsport

ČTsport
pondělí 19. února 2018 Patrik

Rozhodčí Lerch musí kvůli zápasu v Olomouci před disciplinární komisi

Velikost textu:
aktualizováno 3. 3. 2016 16:58

Praha - Disciplinární komise Fotbalové asociace ČR zahájila řízení s rozhodčím Ondřejem Lerchem kvůli nesrovnalostem při udělování karet v utkání 19. ligového kola mezi Olomoucí a Plzní. Sudí ve druhém poločase nejspíš ukázal druhou žlutou kartu Martinu Hálovi, který tak měl být vyloučen. V zápise však byl uveden Michal Vepřek, jemuž dnes komise čtvrtou žlutou kartu v ročníku ubrala, takže obránce Sigmy může v sobotu nastoupit v Jihlavě. Lerch je předvolán na příští zasedání disciplinárky.

Ondřej Lerch
Ondřej Lerch

Komise mohla Lercha předvolat na základě toho, že se dopustil takzvaného administrativního pochybení delegované osoby. Už v pondělí předsedkyně komise rozhodčích Dagmar Damková naznačila, že sudí s největší pravděpodobností chyboval.

"Z mého osobního pohledu i následných dílčích konzultací s některými členy komise rozhodčích jsem usoudila, že žlutá karta byla zjevně udělena hráči Hálovi. V zápisu o utkání je toto uvedeno jinak, a proto komise vyzve Lercha k dodatečnému vysvětlení. Na nejbližším zasedání celou situaci vyhodnotí a zaujme k ní odpovídající stanovisko," uvedla Damková.

Sporné situaci předcházelo v 66. minutě vyloučení olomouckého stopera Uroše Radakoviče. K Lerchovi přiběhl kapitán Vepřek a také Hála, který si sudího přitáhl za rameno. Rozhodčí se na něj s rozzlobeným výrazem otočil a vytáhl žlutou kartu, která by pro Hálu byla už druhou v utkání. Sudí ho však nevyloučil a do zápisu uvedl, že žlutou kartu dostal vedle stojící Vepřek.

Pro něj to byla čtvrtá žlutá karta v sezoně, nakonec ale bude moci ve víkendovém ligovém duelu v Jihlavě hrát, protože mu disciplinárka jedno napomínání ubrala a zastavila řízení. "Rozhodovali jsme na základě vyjádření komise rozhodčích a rozhodnutí oddělení TOP soutěží asociace. Zastavení řízení znamená, že hráč Vepřek nemá zastavenu závodní činnost," uvedl předseda disciplinárky Richard Baček. Komise naopak zahájila řízení s Hálou, i ten ale zatím může nastoupit, než bude vynesen verdikt.

Disciplinárka zastavila za vyloučení činnost na jedno utkání teplickému Danielu Soungolemu. Stejný trest dostal i olomoucký Uroš Radakovič, který si jej odpykal v pohárovém duelu v Plzni. Za osm žlutých karet si dvě kola nezahraje teplický Admir Ljevakovič, o polovinu nižší trest čeká za čtyři napomínání příbramské Romana Bednáře s Tomášem Pilíkem a Jhona Mosqueru z Bohemians 1905.

Disciplinárka zahájila řízení se Slavií kvůli nedostatečné pořadatelské službě v ligovém duelu s Ostravou. Baník může dostat pokutu za nevhodné chování části hostujících fanoušků.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.