neděle 22. října 2017 Sabina

Sparta sestřelila pěti góly Slovácko a stále živí teoretickou naději na titul

aktualizováno 15. 5. 2015 22:25

Praha - V české lize málo vídanou přestřelku nabídlo střetnutí Sparty se Slováckem. Doma hrající letenští už v poločase vedli 4:2, nakonec zvítězili 5:2 a stále tak živí hypotetickou naději na titul. Tu jim ale už v pondělí může uzmout Plzeň, pokud vyhraje doma nad Jihlavou. Čtyřmi asistencemi se v utkání blýskl domácí záložník Bořek Dočkal.

20:27

Vítejte u on-line přenosu z utkání 28. kola Synot ligy Sparta Praha – 1. FC Slovácko.

20:27

Fotbalisté Sparty vstupují do zápasu s jasným cílem - potřebují doma porazit Slovácko, aby udrželi alespoň teoretickou naději na titul a odvrátili korunovaci Plzně, zároveň si ale potřebují také pojistit druhé místo před Jabloncem.

20:28

Sparta domácí porážkou v posledním kole s Plzní nabrala na druhém místě už šestibodovou ztrátu a její šance na titul výrazně klesly. Naději si udrží jen v případě, že vyhraje všechny tři zbývající zápasy a Plzeň získá maximálně dva body. Pokud však Sparta v pátek se Slováckem prohraje, bude Plzeň jistým mistrem.

20:28

Slovácko sice v posledních třech zápasech získalo jediný bod, proti Spartě však hodlá předvést lepší výkon než před dvěma týdny v Plzni, kde prohrálo 0:4. "Naše výkony v posledních zápasech jsou špatné. Prohráváme osobní souboje, nedaří se nám sbírat odražené míče. Chybí nám zdravá agresivita. Věřím, že si hráči vezmou výtky k srdci," řekl trenér Svatopluk Habanec.

20:28

Sestava AC Sparta Praha: Štěch – Kadeřábek, Brabec, Mario Holek, Nhamoinesu – Dočkal, Vácha, Matějovský – V. Kadlec, Lafata (C), Krejčí.

Náhradníci: Miller – Shala, Mareček, Kováč, Konaté, Podaný, Řezníček.

20:29

Sestava 1. FC Slovácko: Heča – Kuncl, Rada, Košút, Reinberk – Valenta, Havlík – Diviš, Trávník, Kerbr – Došek (C).

Náhradníci: Daněk – Galuška, Hlúpik, Prajza, Zajíc, Sadílek, Mezlík.

1.

Rozhodčí právě zahájil utkání.

1.

Sparta začíná rozehrávku od brankáře Štěcha.

2.

Sparta zkouší první nahrávky za obranu, Slovácko si poradilo.

2.

O průnik po pravé straně se pokoušel Kadeřábek, k centru ale neprodral.

3.

Zaútočit se pokusilo i Slovácko. Kerbr ale poslal dlouhou přihrávku až za brankou čáru.

4.

Před Matějovským se nečekaně otevřel prostor. Záložník Sparty zkusil vypálit. Brankář Heča míč jen vyrazil, nikdo z letenských se ale k dorážce nedostal.

5.

Sparta právě vstřelila gól!

Bořek Dočkal krásně prostrčil míč na nabíhajícího Pavla Kadeřábka a obránce Sparty už si s míčem na hraně malého čtverce poradil a poslal ho do sítě.

7.

Došek skákal na míč, ale pískal se ofsajd Slovácka.

8.

Štěchovu hodně riskantní rozehrávku nikdo z hráčů Slovácka nezachytil.

9.

Kadlec se prosmýkl do vápna. Jeho prudký přízemní centr nejistě vyrazil brankář Heča.

10.

Volný Krejčí centroval. Jeho přihrávku na poslední chvíli zblokovala obrana Slovácka na roh.

11.

První centr z rohové kopu ještě obrana Slovácka odhlavičkovala. Druhý Dočkalův centr ale už nalezl hlavu Davida Lafaty a ten nezaváhal.

13.

Krejčí se snažil vymodlit si faul, rozhodčí však nechal pokračovat ve hře.

14.

Slovácko právě vstřelilo gól!

Tři hráči Sparty propadli na hranici vlastního vápna. Tam se míče zmocnil Michal Trávník a precizní střelou zakroutil míč za záda sparťanského gólmana.

1 2 3 4 5 »

Sparta nastoupila s vědomím, že její prohra by darovala titul Plzni, a proto se do soupeře hned od úvodu zostra pustila a po jedenácti minutách vedla 2:0. Postarali se o to Kadeřábek s Lafatou, který se tak s 18 zásahy osamostatnil v čele tabulky střelců před Milanem Škodou ze Slavie.

Slovácko sice po čtvrthodině snížilo z ojedinělé akce technickou střelou Trávníka, o tři minuty později ale vrátil domácím dvougólový náskok první trefou v sezoně Vácha. V 21. minutě vedli Letenští zásluhou Kadlece už o tři góly, ale v závěru poločasu snížil Diviš.

Bezstarostný fotbal pokračoval i po přestávce a v 50. minutě trefil Kadlec po průniku břevno, o minutu později už ale mířil přesně a zaznamenal čtvrtý gól v posledních třech utkáních. Pod pátou branku Sparty se navíc čtvrtou asistencí v zápase podepsal záložník Dočkal.

Letenští mají díky vítězství na druhém místě tříbodovou ztrátu za první Plzní, která má ale pondělní zápas s Jihlavou k dobru. A pokud Viktoria vyhraje, získá dvě kola před koncem mistrovský titul. Sparta si také pojistila druhé místo, ale Jablonec ještě v neděli čeká duel s Mladou Boleslaví. Slovácko naopak dostalo počtvrté z posledních šesti vzájemných zápasů se Spartou čtyři branky a dál se trápí, když prohrálo třetí z posledních čtyř ligových zápasů.

Sparta Praha - 1. FC Slovácko 5:2 (4:2)

Branky: 21. a 51. Kadlec, 5. Kadeřábek, 11. Lafata, 18. Vácha - 14. Trávník, 42. Diviš. Rozhodčí: Zelinka - Pelikán, Peřina. ŽK: Vácha - Došek. Diváci: 5507.

Sparta: Štěch - Kadeřábek, J. Brabec, Holek, Costa - Vácha (84. Shala), Matějovský (70. Mareček) - Kadlec, Dočkal, L. Krejčí (58. Konaté) - Lafata. Trenér: Ščasný.

Slovácko: Heča - Kuncl (87. Prajza), T. Rada, Košút, Reinberk - Diviš (73. Galuška), Valenta, Trávník, Havlík, Kerbr (58. Hlúpik) - Došek. Trenér: Habanec.

Zdeněk Ščasný (trenér Sparty): "Po prohře s Plzní jsme se potřebovali dostat se do klidu, protože hráči byli zklamaní, protože se nám naskytla šance na titul a my ji nevyužili a zahodili. Pořád pro nás byla motivace druhé místo, ale nebylo to snadné. Nakonec padlo sedm branek a zápas se musel líbit. Chvílemi jsme předváděli kvalitní hru, ale co mi vadilo, že jsme nekontrolovali zápas celých 90 minut. Měli jsme také několik šancí, které jsme měli řešit víc v klidu."

Svatopluk Habanec (trenér Slovácka): "Byli jsme svědky hrozně divokého začátku, který nám nevyhovoval už v Plzni a my jsme to zopakovali znovu, kdy jsme nechytli náběh Kadeřábka. Celkem jsme dostali čtyři branky z pěti po individuálních chybách a to si musíme vyříkat. Opakuje se nám to, obrana je nedůsledná. Sice jsme snížili, ale s naším obranným stylem nešlo vyhrát. Zápas pro nás dopadl nepříznivě, proto je naším cílem bodovat ve dvou zbývajících zápasech s Mladou Boleslaví a na Slavii."