pondělí 21. srpna 2017 Johana
SOUHRN 22. KOLA SYNOT LIGY

Sparta konečně vyhrála venku, Plzeň si poradila na Bazalech

aktualizováno 5. 4. 2015 18:30

Praha Sparta poprvé na jaře dokázala přivézt tři body z venkovního hřiště, když zvítězila na půdě Hradce Králové 3:0. Po pěti utkáních bez gólu se také trefil její kapitán David Lafata. Ani bod ještě neztratila na jaře Plzeň, která vybojovala důležité tři body na hřišti Baníku Ostrava. Vysoké vítězství 5:0 si připsaly Teplice, které i po odchodu Nivalda smetly Mladou Boleslav i díky dvěma brankám Litsingiho. Dobrou formu prokázal i Jablonec, který zvítězil na hřišti Českých Budějovic 3:0, bez vítěze pak skončilo vršovické derby.

Radost plzeňských fotbalistů

Baník Ostrava - Viktoria Plzeň 0:2

Důležité vítězství na Bazalech vybojovala v tažení za titulem Viktoria Plzeň. Baník sice v prvním poločase byl zcela vyrovnaným soupeřem, v druhé půli však již na svého soupeře nestačil a Západočeši nakonec utkání s přehledem ovládli díky brankám Hořavy a Rajtorala. Baník tak na jaře pošesté v řadě nevyhrál, naopak Plzeň ještě od začátku roku neztratila ani bod.

Hradec Králové - Sparta 0:3

Po dvou remízách se fotbalisté Sparty dočkali v jarní části sezony první výhry venku. Zadařilo se jim na půdě Hradce Králové, kde favorit zvítězil bez větších obtíží 3:0. Pražané díky výhře stáhli náskok Plzně v čele tabulky minimálně do neděle na dva body. O góly se postarali Václav Kadlec, Ladislav Krejčí a David Lafata, který ukončil čtyřzápasové střelecké trápení a připsal si jubilejní 150. trefu v nejvyšší soutěži.

Slovan Liberec - Zbrojovka Brno 1:0

Bylo to více než pět měsíců, kdy fotbalisté Liberce naposledy slavili vítězství v lize. Dlouhé čekání na triumf ukončili až v utkání s Brnem, které doma zdolali 1:0. Jedinou branku vstřelil střídající Marek Bakoš a díky jeho zásahu opustil Slovan pásmo sestupu. Zbrojovka, jež dohrávala bez vyloučeného Josefa Čtvrtníčka, naopak přišla o sérii 354 minut bez inkasovaného gólu.

Slavia Praha - Bohemians 1905 1:1

Ještě minutu před koncem regulérní hrací doby to vypadalo, že fotbalisté Slavie, kteří hráli půl hodiny bez střelce branky Vukadina Vukadinoviče, ve vršovickém derby udrží vedení a po třech prohrách se dočkají vítězství. V závěru duelu však vyrovnal ze standardní situace Matúš Mikuš a rozhodl o dělbě bodů po výsledku 1:1. Ani jeden z celků se tak nedočkal vytouženého posunu tabulkou. Sešívaní zůstávají dvanáctí, klokani třináctí.

Teplice - Mladá Boleslav 5:0

Naděje Teplic, že se ještě dotáhnou na čtvrtou Mladou Boleslav, znovu zesílily. Severočeši totiž v přímém souboji se svým hlavním konkurentem o pozici zaručující předkolo Evropské ligy suverénně vyhráli v poměru 5:0 a stáhli náskok Boleslavských na čtyři body. Největší podíl, dva góly a dvě asistence, na tom měl záložník Franci Litsingi. O zbývající trefy domácích se postarali Roman Potočný, Ivo Táborský a Eugene Salami.

České Budějovice - Jablonec 0:3

Krize fotbalistů Českých Budějovic nadále pokračuje. Jihočeši prohráli v lize již pošesté v řadě. Tentokrát byl nad jejich síly Jablonec, který na půdě Dynama zvítězil 3:0 a pojistil si třetí místo v tabulce. Budějovičtí naopak zůstávají předposlední, ale v případě vítězství Liberce můžou klesnou na úplné dno.

Dukla Praha - Slovácko 0:0

Zdá se, že fotbalisté Dukly ani letos nebudou moci pomýšlet na pohárovou Evropu. Forma týmu z Julisky stejně jako loni na jaře povadla, červenožlutí totiž počtvrté v řadě nevyhráli, když pouze remizovali doma se Slováckem 0:0. Jihomoravanům se rovněž na jaře příliš nedaří, ze sedmi zápasů v novém roce zvítězili pouze dvakrát. V Praze mohli přidat třetí zisk tří bodů, jenže kanonýr hostí Libor Došek dvakrát trefil brankovou konstrukci.

Příbram - Jihlava 1:1

Příbramští fotbalisté pod trenérem Tobiášem nadále drží svou domácí neporazitelnost a udržují si místo v bezpečném středu tabulky. Středočeši od nástupu kouče do funkce od září v domácím prostředí neprohráli a nic se na tom nezměnilo ani po utkání s Jihlavou, která po zimní přestávce hraje ve vynikající formě. Pouze jednou v šesti utkáních Vysočina prohrála, a udržela si tak osmou příčku v tabulce. Premiérový gól v lize si připsal talentovaný devatenáctiletý útočník Jan Suchan.

Zdroj: ČT sport