neděle 24. září 2017 Jaromír
21. KOLO SYNOT LIGY

Plzeň nezářila, přesto Liberec s přehledem porazila

aktualizováno 22. 3. 2015 18:57

Plzeň  Před třemi lety se přetahovaly o titul, nyní se celky Plzně a Liberce potkaly v souboji prvního s posledním. A situace zůstala stejná i po konci zápasu, když Viktoria zvítězila 2:0 po gólech Hubníka a Vaňka. Západočeši v utkání nezářili i proto, že se Liberec prezentoval aktivní defenzivní činností, Severočeši však příliš nezvládali kombinaci v útoku a nakonec tedy nebyli pro svého soupeře příliš nebezpeční. Přestože se Liberec popasoval s množstvím centrů a přímých kopů, jimž musel čelit, obě branky obdržel ze standardních situací.

0.

Dobrý den, vítáme vás u on-line přenosu z utkání Viktoria Plzeň - Slovan Liberec.

Sestavy:

Viktoria Plzeň: Kozáčik – Rajtoral, Hubník, Procházka, Limberský – Hrošovský, Vaněk – Petržela, Kolář, Kovařík – Mahmutovič
Náhradníci: Bolek – Hejda, Pilař, Hořava, Holenda, Chramosta, Baránek

Slovan Liberec: Hroššo – Sus, Brabec, Pokorný, Fleišman – Obročník, Ďubek – Mudra, Hadaščok, Soungole – Šural
Náhradníci: Karišik, Luckassen, Pimpara, Kaiser.

1.

Utkání začíná, Plzeň ještě před výkopem připravila rozlučku pro Marka Bakoše, jenž dnes nemůže nastoupit. Bývalý útočník Viktorie má slzy na krajíčku z potlesku vestoje.

3.

Plzeň začala kombinačně, ale Liberec se pustil do prvního brejku, Šural málem dostihl míč v pozici před Kozáčikem, ale plzeňský gólman byl připraven.

5.

Plzeň vede 1:0, trefil se Hubník!

5.

Plzeň zahrávala standardní situaci, centr Hrošovského prodloužil Vaněk na Hubníka, který se ocitl sám před Hroššem, stačil si zpracovat a zakončil za libereckého brankáře.

8.

Dobrý centr do vápna ze strany Liberce, ale Kozáčik se k míči dostal jako první.

10.

Vaněk na půli hřiště loktem nešetrně srazil Breznaníka do temene, liberecký hráč musí být ošetřován.

13.

Breznaník se vrací do hry, centruje z levé strany, míč odvrácen, Sůs se pokusil o střelu, ta však rovněž nedoputovala až ke Kozáčikovi.

15.

Breznaník vybojoval rohový kop pro Liberec, který se snaží hrát přímočaře, a zatím je jeho taktika směrem dopředu poměrně sympatická, hosté vyhrávají souboje a odražené míče, ale ve finální fázi nepřesvědčují.

16.

Plzni příliš nevychází kombinační souhra, nyní její ofenzivní snaha končí faulem.

17.

Nyní však Plzeň bude po libereckém prohřešku proti pravidlům zahrávat přímý kop.

19.

Velká šance Plzně. Centr Hrošovského na Petrželu, který u brankové čáry sklepává na Mahmutoviče, jenž zasahuje míč patičkou. Balon zřejmě nešel mezi tři tyče, přesto jej odkopává Šural a málem si míč srazil do vlastní sítě, nakonec jeho zásah míří nad bránu.

21.

Prudká zpětná přihrávka Mahmutoviče zpět před bránu na nabíhajícího Petrželu, ale bosenský útočník bývalého českého reprezentanta nenašel.

21.

Střela Petržely po centru zprava nyní míří vedle Hroššovy brány.

22.

Limberského fantastická rána z voleje prosvištěla těsně nad břevnem.

24.

Hroššo po centru z rohového kopu vybíhá z brány, ale boxuje jen k Petrželovi, který ihned střílí na bránu, ale přestřelil.

26.

Plzeň nyní dominuje, dobře kombinuje a Liberci se nedaří dostat se za vlastní polovinu.

27.

Nebezpečná situace před libereckou brankou, ale ani Petrželovi, ani Mahmutovičovi se nepodařilo dostat míč na bránu. Střela bosenského útočníka zasáhla ruku Soungoleho a mohl se pískat pokutový kop.

29.

Kovaříkův nadýchaný centr na Koláře, ten se však vracel a nemohl poslat razantní hlavičku na Hrošša. Přesto jeho pokus nebyl špatný a skončil jen těsně vedle levé tyče.

31.

Liberec se po delší době dostává za polovinu díky Breznaníkově sprintu, ale ten byl faulován zezadu Kolářem. Liberec poté několikrát nakopává míč dopředu, ale Plzeň se s pokusy soupeře vypořádává v klidu.

1 2 3 4 »

Liberec přijel do Plzně s cílem aktivně napadat rozehrávku domácích a to se mu i poměrně dařilo. Ze hry se Viktoria dlouho nedokázala prosadit, o to nebezpečnější ale byla při standardních situacích. Hned ta první na útočné třetině skončila brankou.

Hrošovský v šesté minutě zahrával přímý kop, Vaněk míč prodloužil na Hubníka, který měl dost času si míč zpracovat a propálit zblízka gólmana Hrošša. Chvíli poté po další standardce vznikl v libereckém vápně závar, po kterém si Šural málem srazil míč do vlastní branky. Signál po rohu zase vyústil v tvrdou Limberského ránu, která se však nevešla mezi tři tyče.

Slovan se pokoušel zlobit po brejcích do otevřené obrany. Po jednom z nich mohl jít sám na brankáře Šural, ale zastavil ho zřejmě špatně odmávaný ofsajd. Do poločasu mohl zvýšit vedení domácích Mahmutovič, který se ve vápně hezky uvolnil, ale z úhlu mířil těsně vedle branky.

Po změně stran se Plzeň dlouho nemohla prosadit do koncovky a brankář Hroššo tak měl práci jen se sbíráním centrů. Hru oživil až příchod reprezentanta Pilaře. Po minutě na trávníku získal míč na svém vápně, přesprintoval téměř celé hřiště, zbavil se tří obránců a dostal se až do zakončení, ale trefil jen Hrošša.

Klid dal domácím až patnáct minut před koncem Vaněk, který na bližší tyči protlačil míč do sítě hlavou po rohu Kovaříka. V 82. minutě navíc Liberec přišel o defenzivního záložníka Soungoleho, který dostal druhou žlutou kartu. V oslabení Slovan alespoň jednou za utkání vyzkoušel pozornost Kozáčika, ten si však se skákavou střelou Frimmela snadno poradil.

Viktoria Plzeň - Slovan Liberec 2:0 (1:0)

Branky: 6. R. Hubník, 76. Vaněk. Rozhodčí: Lerch - Blažej, Štěrba. ŽK: R. Hubník - Hadaščok, Soungole. ČK: 82. Soungole. Diváci: 10 733.

Plzeň: Kozáčik - Rajtoral, R. Hubník, Procházka, Limberský - Vaněk, Hrošovský - Petržela (59. Pilař), D. Kolář (84. Hořava), Kovařík - Mahmutovič (74. Holenda). Trenér: M. Koubek.
Liberec: Hroššo - Sus, E. Brabec, Pokorný, Mudra - Hadaščok (69. Kaiser), Obročník, Soungole, Ďubek (77. Frimmel), Breznaník (86. Calazans) - Šural. Trenér: Vavruška.

Miroslav Koubek (trenér Plzně): "Hráli jsme třetí utkání v týdnu a splnili jsme si tajný cíl získat z nich plný počet bodů. Dnes už nám ale scházela lehkost, což jsem trochu čekal a měl jsem z toho obavy. Liberec navíc přijel hrát odvážně a aktivně. Narušoval nám rozehrávku, byl silný v soubojích. Vůbec nevypadal jako tým z posledního místa. Obranný blok se nám nedařilo překonávat, ale po delší době jsme si pomohli standardkami. Pak bylo důležité zachytávat brejky soupeře. Teď si můžeme trochu oddychnout. Máme za sebou hodně stresový týden, teď se můžeme uvolnit a při trénincích si to i užívat a nestresovat se."
David Vavruška (trenér Liberce): "Ukázali jsme polovinu toho, co jsme chtěli. Nechtěli jsme pasivně čekat, chtěli jsme být aktivní při defenzivní činnosti. To se povedlo. Horší to bylo směrem dopředu, tam nám chybí kvalita. Špatně řešíme situace. V pokutovém území Plzně jsme neexistovali, pak nemůžeme dát gól. Vidím tam ale věci, na kterých se dá stavět. Do útoku šlo přejít, ale kazili jsme si to sami nepřesnými přihrávkami. Za poslední dvě kola jsme dostali pět branek a všechny ze standardek, to není o systému, ale o zodpovědnosti, jak si každý hráč plní své úkoly. Bohužel jsme za to hned potrestaní. Zaspí jeden a hned je to gól."