úterý 17. října 2017 Hedvika
Souhrn 19. kola Synot ligy

Jablonec ztratil s Jihlavou, Hradec potvrzuje jarní formu

aktualizováno 8. 3. 2015 20:58

Praha – Jen bod si v 19. kole Synot ligy odvezli z Jihlavy fotbalisté Jablonce a černý kůň soutěže tak ztratil v dostizích o čelo tabulky. Druhá Sparta zvládla svůj duel s Duklou a bodově se dotáhla na vedoucí Plzeň, jejíž utkání bylo ale kvůli nemoci Viktoriánů odloženo. Výbornou formu z posledních týdnů potvrdil Hradec Králové, který porazil 1:0 Slovácko a bodově se dotáhl na předposlední Liberec, který nezvládl domácí zápas s Teplicemi a prohrál 0:2.

Jablonec si s Jihlavou neporadil

Sparta Praha - Dukla Praha 3:0

Zpackané utkání na Baníku se alespoň částečně podařilo napravit Spartě. Letenští v malém pražském derby porazili Duklu 3:0 a bodově se dotáhli na vedoucí Plzeň, která má ale utkání k dobru. Stínem na utkání je pro Spartu zranění Pavla Kadeřábka a karty pro Jakuba Brabce a Costu, kteří si nezahrají v příštím kole v Jablonci.

Vysočina Jihlava - Baumit Jablonec 1:1

Fotbalisté Jablonce poprvé na jaře ztratili body, když v 19. kole první ligy jen remizovali 1:1 na hřišti Jihlavy. Severočeši vedli po gólu Crnkiče, ale po změně stran srovnal svým premiérovým gólem v české lize Šulek. Vysočina sice popáté za sebou nevyhrála, ale bod s aspirantem na poháry je cenný, navíc po 358 minutách ukončila čekání na gól.

Liberec - Teplice 0:2

Předposlednímu Liberci se zatím nedaří ani na jaře s novými trenéry Jiřím Kotrbou a Josefem Csaplárem, naopak. Slovan prohrál ve všech třech jarních utkáních a po domácí kapitulaci s Teplicemi 0:2 prodloužil sérii bez vítězství na sedm zápasů. Naopak žlutomodří poprvé v sezoně dokázali zvítězit na venkovním hřišti díky nádherné trefě Vachouška a pojišťujícímu gólu Vůcha.

Jiří Kotrba a Josef Csaplár

Bohemians Praha 1905 - 1. FK Příbram 3:1

Bohemians 1905 dostali od Příbrami dárek. V 50. minutě se za stavu 1:1 nechal vyloučit kapitán hostí Tomáš Zápotočný a Klokani zahrávali penaltu. Tu sice neproměnili, ale v závěru využili početní výhodu Josef Jindřišek a Matúš Mikuš a Bohemians tak zvítězili 3:1. Domácí ukončili sérii osmi zápasů bez vítězství.

1. FC Slovácko - Hradec Králové 0:1

Fotbalisté posledního Hradce Králové vyhráli na Slovácku 1:0. Jedinou branku vstřelil už v 7. minutě Aleš Čermák a velký podíl na prvním vítězství na soupeřově hřišti v sezoně měl také brankář Tomáš Koubek. Na příčky zajišťující záchranu ztrácí Hradec tři body.

Lukáš Magera z Mladé Boleslavi v obložení hráčů Českých Budějovic

Ml. Boleslav - Č. Budějovice 4:1

Ještě čtvrt hodiny před koncem to vypadalo, že by si fotbalisté Českých Budějovic při premiéře trenéra Františka Cipra mohli z Mladé Boleslavi odvézt cenný bod za remízu. Domácí se však v závěru rozstříleli a nakonec Jihočechy udolali 4:1. Připsali si tak první jarní výhru. Naopak Dynamo prohrálo potřetí v řadě.

Zbrojovka Brno - Baník Ostrava 0:0

Již šest zápasů čekají fotbalisté Ostravy na to, až v první lize znovu získají tři body. Nezadařilo se jim ani v Brně, kde uhráli remízu 0:0. Domácí Zbrojovka byla po většinu utkání lepším celkem, ale střelecky se neprosadila a potvrdila, že se jí doma nedaří, z posledních šesti zápasů vytěžila jen jedno vítězství.